Petr Skoumal – Pět myšů (Písničky pro děti)

Na texty Emanuela Frynty, Pavla Šruta, Jana Vodňanského, Františka Halase a Zdeňka Svěráka zkomponoval a nahrál Petr Skoumal již stovky písní. Řada z nich patřila a patří k těm nejúspěšnějším písničkám pro děti.

Vycházely v letech 1991 až 1999 s názvy Kdyby prase mělo křídla, Jak se loví gorila, Pečivo, Příběhy včelích medvídků, Když jde malý bobr spát, Kampak běžíš, ježku? a Dejte mi pastelku. V tomto vydání, nazvaném podle jedné skladby Pět myšů, můžeme slyšet legendární a proslulé písně známé již několik generací. Většina z nich je v interpretaci Petra Skoumala, nebo jeho přátel. Díky vtipnému textu a originálnímu podání mají tyto písničky schopnost svým humorem a poetikou legrační absurdnosti okouzlit malé posluchače na celý život.

Výběr těch nejlepších písniček pro malé, ale i velké posluchače, zhudebněné Petrem Skoumalem.

 

Track list

Pět myšů / Život je pes / Mlýnek / Pod / Když jde malý bobr spát / Jak se loví gorila / Medvědi a lidi / Břeťa připlul do Řecka / Jeden známý hrabě / Jak velbloud nepochodil / Liška a myška / Fazole a fialky / Chmury / Kobyla / Kohouti / Liška / Otázky / Trychtýře / Velryby / Zdvořilost / Ježipíseň / Prase / Dingo / Dva mrňaví uličníci / Koně / Hejkal / Had / Profesor / Nosorožec / Jelikož a Tudíž / Lev / Nové příběhy a písničky včelích medvídků – Písnička vážky / Nedaleko Cušimi / Holčičko medvědí / Byl jeden malý Bambuko

 

Foto: Supraphon