Pavel Haas Quartet vyjíždí na turné po Evropě a Asii a v květnu vystoupí v Praze

Po vydání nového alba s Dvořákovými kvintety, které sklidilo u zahraniční kritiky obrovský úspěch, se Pavel Haas Quartet připravuje na druhou část koncertní sezony, ve které ho čekají recitály v prestižních sálech, účast na mezinárodních festivalech i spolupráce s blízkými hudebními přáteli.

Pavel Haas Quartet 2016 Photo: Marco Borggreve
Pavel Haas Quartet 2016
Photo: Marco Borggreve

Aktuální koncertní sezona symbolicky začne i skončí v České republice. Dne 30. ledna Pavel Haas Quartet společně s klavíristou Ivo Kahánkem otevřou brány Petrof Gallery v Hradci Králové v rámci koncertní řady Antonína Petrofa. V průběhu února a března soubor navštíví významné koncertní sály v Německu, ve Velké Británii, v Dánsku, ve Švýcarsku, v Rakousku, v Belgii a v Nizozemsku. Peter Jarůšek k tomu poznamenal: „Těšíme se nejen na návrat do úžasných sálů, jakými jsou Wigmore Hall v Londýně, Concertgebouw v Amsterdamu, Flagey v Bruselu, Victoria Hall v Ženevě nebo Stephaniensaal v Grazu, ale také do berlínského Pierre Boulez Saal, hamburské Elbphilharmonie nebo do vídeňské Musikverein, kde budeme vystupovat vůbec poprvé. A těšíme se samozřejmě i na všechny naše hudební přátele, kteří s námi budou účinkovat – na violistu Pavla Nikla, klavíristy Borise Giltburga a Denise Kozhukhina, zpěvačku, skladatelku a instrumentalistku Gabrielu Vermelho nebo na violoncellistu Tomáše Jamníka.“

PHQ_platinove-desky_2017

Na jaře se Pavel Haas Quartet po roce vrací do pražského kulturního centra La Fabrika, kde 4. května uvede program sestavený ze tří smyčcových kvartetů Dmitrije Šostakoviče. Následují koncerty v Londýně a v Liverpoolu, na festivalu v německém Schwetzingen a tři koncerty v rámci koncertní řady v kulturně-historickém centru Kartause Ittingen ve Švýcarsku. V červnu pak soubor odlétá na asijské turné, v rámci něhož opakovaně navštíví Jižní Koreu (recitál ve slavném Seoul LG Arts Centre) a poprvé Čínu (Peking) a Taiwan (Taipei a Taichung). Letošní koncertní sezonu zakončí 17. června vystoupením na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl, kde zazní Smetanův Smyčcový kvartet č. 1 e moll »Z mého života« a Dvořákův Smyčcový kvartet č. 14 As dur, op. 105.

Pavel Haas Quartet 2016 Photo: Marco Borggreve
Pavel Haas Quartet 2016
Photo: Marco Borggreve

Více infa: www.pavelhaasquartet.com

Foto: Supraphon / Marco Borggreve