Ožijí příběhy českých knížat a králů

Oceňovaná kniha Příběhy českých knížat a králů spisovatelky Aleny Ježkové vyjde 14. září 2018 v audioknižní podobě. Děje dávných dob české historie ožívají jako sled napínavých dramatických situací.  Dějepis se při poslechu nového trojalba stává dramatickou a nesmírně zajímavou disciplínou také díky zanícené interpretaci Jana Potměšila a sourozenců Kryštofa Rímského a Kristýny a Jenovéfy Bokových.

Krystof_Supraphon

„Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků. Autorka Alena Ježková dokáže současným jazykem skvěle představit velikány naší historie, jimiž například byli: Přemysl Otakar II., Záviš z Falkenštejna, Jan Lucemburský, sv. Anežka, Eliška Přemyslovna, Karel IV. a mnoho dalších. Prožitek z napínavých dějů české minulosti umocňuje vědomí, že se ony souboje, bitvy, útěky z vězení v převleku, únosy a intriky skutečně staly,“ uvedla producentka nahrávky Naďa Dvorská.

Kristyna Bokova_nahravani-Supraphon

Autorka Alena Ježková k tomu dodala: „Převedení nějaké mé knihy do zvukové podoby je pro mne vždy nečekaným bonusem, příjemným překvapením. Najednou přestávám vnímat své autorství, protože postavy už náhle žijí samy za sebe. Pokaždé jsem dojatá. Navíc Příběhy českých knížat a králů v interpretaci paní režisérky Nadi Dvorské a s plejádou skvělých herců jsou skutečnou lahůdkou.“

Supraphon vydáním audiopodoby knihy Příběhy českých knížat a králů navázal na úspěšnou spolupráci s Alenou Ježkovou, jejíž proslulou knihu Staré pověsti české a moravské vydal jako audioknihu již před třemi lety.

 

Pozvánka

S tvůrci audioknihy Příběhy českých knížat a králů se příznivci oblíbené autorky, hereckých hvězd a také naší historie mohou setkat na speciální prezentaci ve středu 12. září v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. Premiérový prodej 3CD a křest spojený s autogramiádou zde začne v 17 hodin.

 

Foto: Supraphon