Olda Říha z Katapultu slaví 65 narozeniny a už 50 let hraje rock!

Letošní rok je pro Oldu Říhu rokem jubilejním: oslaví 65. narozeniny a uplyne 50 let, co upsal duši muzice. Při té příležitosti vychází jubilejní 2CD Best of, které sestává z CD »classic« – studiových nahrávek a CD »live« – živých nahrávek Katapultu mapujících všechna období skupiny, pečlivě vybraných tak, aby nedublovaly další kaťácké výběry, včetně úspěšných Grand Gratest Hits. Výběr obsahuje navíc dvě nové studiové (classic) nahrávky, které dosud nikde vydány nebyly – Made In Rock´n ´Roll a Oči.


Olda Říha sám v bookletu dvoualba píše: „Když už mám to štěstí a osud zařídil, že můžu oslavit mých padesát let na rockových jevištích a hrát stále svůj milovaný rokenrol, berte to, prosím, spíše tak, že společně vzdáváme hold těm překrásným a úžasným základním třem akordům, které byly, jsou a stále budou základním kamenem veškeré populární hudby, a které milují kapely jako jsou např. Rolling Stones, AC/DC a…Katapult.“


A nezapomíná ani na nejdůležitější osoby, které jeho kroky usměrňovaly: „Děkuju mojí mámě za to, že měla v roce 1963 tolik jasnozřivosti a koupila mně moji první kytaru. Dědkovi a Toljovi za jejich celoživotní kamarádství a naši společnou cestu.“ Výpravný booklet obsahuje fotografie ze všech období skupiny.
Letošní koncertní program jede Katapult pod názvem 50 let hraju rock! / 1963 AŽ 2013.

Více na: www.katapult.cz

Foto: EMI Czech Republic, Supraphon