Velký životopis Steva Jobse na našem trhu způsobil boom a stal se jednou z nejprodávanějsích knih literatury faktu. Podobný poprask způsobilo i uvedení audioverze, ta se stala nejprodávanější audioknihou posledních let. Nyní přichází Walter Isaacson s příběhem velkých inovátorů. Příběhy inovátorů se svoji délkou přes 21 hodin přibližují časově i předchozímu dílu Waltera Isaacsona. Audiokniha vznikla v koprodukci nakladatelství Práh s Audiotékou a pro účely audioknihy nebyla nijak krácena. Audiokniha Inovátoři přibližuje příběh lidí, kteří hleděli do budoucnosti, udávali trendy a rádi zkoušeli nové věci. Technické vymoženosti chtěli zkoušet jako první a nejlépe je vymyslet.
Titul Inovátoři popisuje život géniů a nadšenců, kteří technický pokrok a přesun do digitálního věku svojí činností umožnili. Příběh vypráví o tom, jakým způsobem uvažovali a proč byli tak vynalézaví. Jak bylo možné spolupracovat a osvojit si umění týmové spolupráce. Nacházíme se v éře, která inovace, tvořivost a týmovou spolupráci podporuje. Inovátoři nám ukazují, jak k těmto jevům dochází. To, jak fungují inovace a kreativita dohromady, si můžete poslechnout v audioknize Inovátoři.
V roce 2011 se z Isaacsonova převratného životopisu zakladatele Applu Steva Jobse stal globální fenomén a jedna z nejprodávanějších knih literatury faktu všech dob. Nyní Walter Isaacson přichází s příběhem lidí, kteří nástup Jobse a digitálního věku umožnili. Pokud chcete pochopit, jak k inovacím skutečně dochází a jak spolupráce vede ke kreativitě, pak jsou Inovátoři tou správnou volbou. Tato kniha má naději stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací. Isaacsonova mistrná sága začíná Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, jež se ve čtyřicátých letech 19. století stala průkopnicí počítačového programování. Zkoumá fascinující osobnosti, které stvořily stávající digitální revoluci, jako například Vannevara Bushe, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyce, Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse, Tima Bernerse-Lea a Larryho Page.
Témata jako programování, tranzistor, mikročip, videohry, internet, osobní počítač, software a mnoho dalších. Každá kapitola je jedinečná a ukazuje nám jednu z mnoho kousků inovací, které do sebe zapadají.
První životopisné audioknihy z pera Waltera Isaacsona se bravurně ujal Martin Stránský, druhé jeho dílo, které bylo převedeno do audiopodoby, načetl Vladislav Beneš.
Audiokniha Inovátoři je nejen plná informací v podobě jmen a postupů.
Kombinace naučné literatury se skvělým hlasem a audio podobě může pro Inovátory znamenat stejný vzlet jako pro strhující životopis Steva Jobse.
Audiokniha Inovátoři
Autor: Walter Isaacson
Interpret: Vladislav Beneš
Délka: 21 hod 59 min
Režie: Helena Rytířová
Mistr zvuku: Václav Neckář ml. a Petr Šimůnek
Vydavatel: Práh a Audiotéka
Cena audioknihy: 299 Kč
Ukázka z audioknihy:
O autorech:
Vladislav Beneš se narodil v roce 1956 a je český herec a také dabér, kterému se věnuje od dětství. Po gymnáziu vystudoval DAMU a účinkoval v divadle v Kladně, Městském divadle v Mladé Boleslavy a také je členem Národního divadla v Praze. Objevil se i ve filmových rolích. Věnuje se také dabingu, jeho hlasem promlouvají například Richard Gere nebo Pierce Brosnan. V rámci mluveného slova se s ním lze setkat v audioknihách Krysař, Hostinec u kamenného stolu, Cesta pravého muže a nově v Inovátorech.
Více audioknih s hlasem Vladislava Beneše: http://audioteka.cz/Vladislav+Bene%C5%A1,interpret.html.
Walter Isaacson se narodil v roce 1952 a je novinář a autor životopisů Alberta Einsteina, amerického státníka Benjamina Franklina, nebo politika Henryho Kissingera. Největší slávu mu přinesl životopis zakladatele firmy Apple. Jeho biografii sepsat bravurně, takže je možné považovat ho za výhradního životopisce Steva Jobse. Pracoval na něm od roku 2005 a u nás v knižní podobě vyšel v roce 2011. Audio podoby se životopis dočkal v roce 2012 s hlasem Martina Stránského. Walter Isaacson je autrem Inovátorů, kteří vychází na podzim letošního roku s hlasem Vladislava Beneše.
Foto: www.audioteka.cz