Neznámý Petr Lexa dostal na Primě super kšeft! Kdo ho tlačí?

Pár lidí zná Petra Lexu jako zpěváka, videobloggera, baviče, hrál taky v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Teď nastupuje Petr Lexa, zpěvák neznámé kapely Slza, do seriálu Primy Přístav, kde bude hrát svého jmenovce – Petra.

PR 10
Petr je bývalý student Marka (Martin Dejdar), který se jednoho dne objeví i s kamarádem v osadě Zátoka. „V seriálu hraju tak trochu sám sebe – taky hudebníka, který má kapelu. Zpívám v ní a hraju na ukulele. Petr je mi v lecčems podobný, ale s některými jeho povahovými vlastnostmi se moc neztotožňuju. Je v jádru hodný kluk, ale dává přednost kariéře a má některé záporné rysy,“ říká Petr Lexa.

foto Tomáš Nosil -Universal Music
Seriálový Petr je první hereckou zkušeností Petra Lexy. „Před kamerou jsem nikdy nestál, pokud nepočítám natáčení klipu. Od zhruba šesti let jsem hrál v divadle, ale vždycky jsem si chtěl zkusit roli před kamerou. Takže se mi teď plní jeden z mých snů,“ říká hudebník a začínající herec.
Jaký byl jeho úplně první natáčecí den? „Jako první jsem točil obraz, v němž ne přijíždím, ale naopak odjíždím z osady. Proč, to nebudu prozrazovat. Trému jsem neměl, já jí moc netrpím, ale měl jsem spíš strach z neznáma, protože jsem seriálové natáčení nikdy nezažil,“ prozrazuje Petr.

PR 14
Vedle natáčení Petr tráví čas ve studiu, kde s Lukášem Bundilem (kytarista a zakladatel kapely Slza) dokončují debutové album, jež vyjde v pátek 13. listopadu. Ještě předtím ale představí klip k singlu Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav). S Petrem Lexou se v Přístavu seznámíte už příští středu 14. října ve 20.15 hodin na Primě.

Foto: TV Prima