Michal Prokop / Framus 5 – Město ER

Další zásadní české album se dočkává jubilejní reedice v podobě cédéčka a vinylu! Přesně 45 let po vydání se objevuje toto vysoko ceněné poslouchání jako výpravný digipack a 180gramové LP v otevíracím obalu.

Layout 1
S dvacetiminutovou kompozicí, propojující rockovou kapelu s tehdy u nás ne zcela typickou orchestrální pomocí, a dalšími pěti nahrávkami jsou to Framus Five ve složení Michal Prokop (zpěv), Ivan Trnka (klávesy), Luboš Andršt (kytara), Ladislav Eliáš (baskytara) a Karel „Káša“ Jahn (bicí) s hosty proslulosti Jaroslava »Erno« Šedivého či aranžemi Petra Hanniga. Zásadní položkou na straně aktiv je také vynikající text titulní skladby, práce básníka Josefa Kainara, jeho první pro o generaci mladší elektrifikované hudebníky.
Muzice se dostalo péče v podobě remasteringu z původních pásů ve studiu potvrzeného M. Prokopem. Obal získal šanci se maximálně podobat tomu v roce 1971 zamýšlenému, ale tehdy znemožněnému ideologickým zákazem. Fotograf Alan Pajer si naštěstí uchoval alespoň některá východiska, takže mohl s grafičkou/dcerou Alenou rekonstruovat balení do dosud nevídané podoby. Booklet CD a vnitřní sáček vinylu navíc obsahují komplet všech textů, dobové fotografie a dvě ediční poznámky z let 1999 a 2016.
Tato reedice byla slavnostně pokřtěna 12. srpna na dvoudenním festivalu pod hradem Loket. Tam Michal Prokop oslavil sedmdesátiny, mj. také vůbec prvním pódiovým provedením Města ER se symfonickým orchestrem. Poté jsou CD a LP v obchodech k dispozici všem pamětníkům i novým zájemcům o jednu z nejkvalitnějších položek českého rockového archivu.
Město ER: Legendární spojení rocku a poezie!
Cena CD: 279,- Kč / LP: 399,- Kč

Foto: Supraphon