Marta Kloučková natočila vyspělé album s Dorůžkou, Honzákem a dalšími

Debut této mladé výrazné zpěvačky byl označován jako jedno z nejlepších jazzových alb roku. Nyní Marta Kloučková přichází s novým albem Stopa snu, na kterém se obklopila elitními hudebníky, kteří sami získávají mnoho ocenění. David Dorůžka, Jaromír Honzák, Vít Křišťan a Marek Urbánek však nejsou jedinou kvalitou, kterou toto album nabízí. Výrazná autorská tvorba a poetické české texty posouvají jazzové album až za hranice písničkářství, kterému nechybí improvizace, hravost i dravost. To, že je Kloučková populární i mimo sféru jazzových fanoušků, dokazuje úspěšná hithitová kampaň, ve které se na podporu nového alba podařilo vybrat celou částku víc než týden před koncem.

„Album Stopa snu je vyspělejší. Určitá naivita, promítnutá do předchozího alba Loving Season, je pryč. Tak, jak se vyvíjím, se má hudba vyvíjí se mnou. I přes závažnější témata si ale troufnu říct, že si písně zachovaly lehkost a spontánnost. Velký obdiv mám ke svým spoluhráčům za to, jak dokázali písně hudebně vystihnout, obohatit svou invencí a skvěle zahrát. Ráda bych také poděkovala všem fanouškům, kteří se i v této nepříznivé době rozhodli podpořit vznik alba na Hithitu. Jsem až dojatá, že se částka vybrala tak rychle. Moc se vaší podpory vážím,“ říká k vydání Marta Kloučková.

Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí mladé české jazzové scény. Tato výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například z vokální skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou Dykem, Ondřejem Pivcem či Rozhlasovým big bandem Gustava Broma. V minulosti vystoupila po boku zpěvačky Lizz Wright a spolupracovala s francouzským skladatelem a pianistou Thierrym Maillardem. Připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe na ČRo Vltava. Od roku 2021 spoluorganizuje vokální festival a workshop Voicingers on Tour Czechia.

„Marta je úžasně talentovaná mladá – můžu říct zpěvačka, ale ona je víc než to. Je autorkou, píše hudbu i texty. O své hudbě má konkrétní představu a její styl se s každým albem vyvíjí. Mezi jejím prvním a druhým albem určitě bude nějaký posun – zrcadlí její životní cestu, její hudba je také velmi barevná a pestrá. Jsem velmi rád, že mohu být součástí, a mám radost z toho, že vzniká nová deska,“ doplňuje ke vzniku alba oceňovaný kontrabasista Jaromír Honzák.

Autorkou většiny písní je Kloučková, dva z jejích textů zhudebnil kytarista David Dorůžka a k jedné básni napsal hudbu pianista Vít Křišťan. Album vzniklo ve studiu SONO v Nouzově, o zvuk se postaral Milan Cimfe a o mastering Adam a Pavel Karlíkovi. Tvůrce originálního obrazu, který zdobí obal, je mladá designérka ROE/Linda Retterová. Právě ta se postarala o speciální limitovanou kolekci doplňků a triček s vizuálem nové nahrávky.

Album vyšlo 14. října digitálně i na CD u vydavatelství Hevhetia ve spolupráci s labelem Tranzistor. Křest se uskutečnil 4. listopadu v pražském klubu Jazz Dock a novinku pokřtí legenda vokálního jazzu Jana Koubková. Album finančně podpořil Státní fond kultury ČR a OSA.

 

Video YT: https://youtu.be/rUkTe0TCKf0

 

Social media links:

FB: facebook.com/martaklouckovamusic

 

IG: instagram.com/martaklouckova

 

YT: https://www.youtube.com/channel/UCD8nyWR7NYf9-Fmx51gm_vA

 

WEB: martaklouckova.cz

 

Foto: Tranzistor label