František Nepil – Spejbl & Hurvínek – Zlatá zebra 2

Abeceda budoucího motoristy. První CD s pořady pro předškoláky a nejmenší školáky vyšlo na jaře 2022, teď si můžete poslechnout pokračování pro děti trošku odrostlé, které jsou už také zkušenějšími cyklisty.

Pro děti 8–10 let a všechny starší, zvlášť pro malé cyklisty, i pro ty, kteří si chtějí zavzpomínat na své školní dětství s pořadem Zlatá zebra.

„Máš štěstí, ty i tvoji kamarádi, že vaším rozhlasovým učitelem bude jeden z nejlepších znalců všech předpisů na světě, a tedy i předpisů dopravních. Bude jím taťulda, Josef Spejbl. Pro případ, že by ti jeho výklad přece jenom nebyl docela úplně jasný, budu samozřejmě při tom i já, Hurvínek.“

Mnozí rodiče dnešních dětí si určitě vzpomenou, jak za svých školních let (začínalo se v roce 1977, výuka pokračovala do druhé poloviny osmdesátých let) ze školního rozhlasu poslouchali lekce pro budoucí motoristy i malé chodce či cyklisty v podání Spejbla a Hurvínka a podle pokynů vyplňovali výukové sešity Zlatá zebra dle své věkové kategorie. Byla s tím spojena i soutěž o odznak Zlatá zebra.

Když jsme ve vydavatelství Radioservis slyšeli první díly, s překvapením jsme zjistili, jak aktuální jsou. Proto jsme se rozhodli postupně Zlatou zebru vydat na třech CD, rodičům jako vzpomínku na dětská léta a dětem pro zábavu a poučení v jednom.

 

František Nepil

Spejbl & Hurvínek – Zlatá zebra 2

Abeceda budoucího motoristy

Rozhlasová nahrávka z roku 1977

Účinkuje Miloš Kirschner

Cena CD: 249 Kč

Celkový čas 45:44 minut

 

Obsah kapitol:

 1. Vidět a být viděn
  2. V tramvaji, v autobusu, v automobilu
  3. Dopravní nehody
  4. Světelná signalizace
  5. Dopravní značky
  6. Máš své jízdní kolo v bezvadném pořádku?
  7. Objíždíme překážku
  8. Odbočujeme
  9. Křižovatky bez nehod
  10. Pozor, křižovatka!

 

Celkový čas 45:44

 

*Ve zvuku zazní informace o maximální povolené rychlosti v obci 60 km/hod., dnes platí 50 km/hod.

 

Více infa: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis