Lucia Gažiová alias Malá Zoe připravuje debutové album a vydává nový singl Sorry

Manželka Petra Svobody, herečka a zpěvačka Lucia Gažiová alias Malá Zoe připravuje se svou kapelou debutové album, které vyjde na přelomu února a března roku 2013. Úspěšná slovenská herečka se nyní věnuje zejména hudbě.


V nahrávacím studiu Petra Svobody v Jevanech u Prahy, kde nahrávka postupně vzniká, Malá Zoe dokončila již dvě skladby. Jde o letně odlehčenou skladbu Bebí, kterou vypustila do českého éteru během prázdnin a o aktuální skladbu Sorry, ta svým hudebním stylem více kopíruje její dosavadní tvorbu. Tato skladba je výjimečně zpívaná v češtině. Na albu se objeví více než deset autorských skladeb, až na výjimky zpívané ve slovenštině.


Neobvyklá hudební produkce je i díky žánrově pestrým zkušenostem instrumentalistů jemně »načichlá« jazzem či blues, dobře do ní zapadá také civilní šanson nebo uvolněný popěvek. Ze všeho je znát dospělá romantika i hudební a slovní humor.
Malá Zoe dlouho a těžce hledala ty správné muzikanty, kteří by byli nejen instrumentální profíci, ale podobně cítili hudbu i život a měli blízký smysl pro humor.

Ve skupině se s Malou Zoe sešli tito hudebníci:
Josef Cigánek – energický bubeník s punkem v krvi a citem pro rodinu
Antonín Šturma – kontrabas, baskytara – věčný bohém nasáklý jazzem a cigaretovým kouřem ze všech pražských klubů
Vojtěch Jindra -akustická kytara, ukulele – učitel češtiny, který nemá rád country, ale kovbojství z něj srší natolik, že před ním nemůže utéct
Michal Vejskal – éterický a skvělý klavírista, který hraje s tváří distinguovaného umělce

Lucia ve spolupráci se svou skupinou v současné době sestavuje nový koncertní program, který bude vedle nových skladeb obsahovat i několik skladeb z minulých let.

stručně o Malé Zoe a ostatních:
LUCIA GAŽIOVÁ (zpěv)
Lucia se narodila v Levoči (Slovenská republika) a s rodiči vyrůstala ve Spišské Nové Vsi. Její matka je docentka psychologie a otec inženýr.
Vystudovala VŠMU v Bratislavě, obor herectví. Také studovala režii a jazzový zpěv v Norsku. Nyný se věnuje studiu psychologie a sociálních věd, souběžně půsoví jako VŠ pedagog.
Již při sudiu na VŠMU hostovala v brněnském Divadle Bolka Polívky. Ihned po škole vystupovala v legendárním bratislavském divadle Astorka-Korzo 90 (přijali ji jako prvního nováčka po cca 15ti letech). Dále Lucia hostovala v bratislavském národním divadle, v Lasica a Satinský Studio a v pražském divadle Na Zábradlí.
Lucia účinkovala ve filmech Bathory, Milenci a vrazi, Kruté radosti nebo Zlatý chléb. V poslední době se objevila ve snímku Dušičky Seniorov a ve filmu Obhliadka, kde ztvárnila hlavní roli. Zajímavá herecká příležitost pro ni byla role v irsko-slovenské koprodukci Jezzus, ve které si zahrála po boku slavného amerického fanky a soul jazzového saxofonisty Maceo Parkera.
Krom vlastní solové tvorby Lucia nazpívala soundtrack k costopisnému filu Pururambo, nebo píseň s kamarádem Koníčkem z legendární slovenské punkové skupiny Zona A.
Lucia má také vlastní psychologickou poradnu, kde mimo jiné provádí tzv. biofeedback. Příležitostně vede damatoterapii/teatroterapii v různýc re-edukačních centrech.

JOSEF CIGÁNEK (bicí) se narodil v roce 1971 v Bučovicích. Na bicí hraje už od svých šesti let. Absolvoval brněnskou konzervatoř a pokračoval na JAMU v Brně, nicméně studium záhy přerušil a už se k němu pro aktivní hudební dráhu a nedostatek času nevrátil. Hrál mj. s legendárním brněnským heavymetalovým souborem Titanic, s rockovými legendami Milošem Dodo Doležalem, Alešem Brichtou a dokonce s hvězdným slovenským Teamem. Působil i ve skupinách Krucipüsk, Tango a Torr, coby host nabubnoval dokonce album deathmetalového spolku Melancholy Pessimism. Z působení na druhé polokouli jmenujme např. jazz/bluesové kapely Tonny Blues Band a Roman Pokorný & Blue Box Heroes, nyní občas doprovází i písničkáře Oskara Petra a příležitostně funguje v oddechové partičce Míchačky betonu.

ANTONÍN ŠTURMA (kontrabas, baskytara) se narodil, jak sám říká, koncem sedmdesátých let minulého století v Praze, kde žije dodnes. Hře na strunné nástroje se téměř nepřetržitě věnuje od svých šesti let. Začal houslemi a přes kytaru a baskytaru se dostal ke kontrabasu, na který hraje nyní nejčastěji. Jako student byl viděn na pražské konzervatoři, obor klasická kytara, a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor kontrabas. V současnosti je stálým členem Originálního pražského synkopického orchestru, tradičních Steamboat Stompers, swingového Polydor Sextetu, multižánrového Petr Kroutil Orchestra, Jan Smigmator Swinging Trio či orchestru Varhana Orchestroviče Bauera.

VOJTĚCH JINDRA (akustická kytara, ukulele) pochází z Prahy, z níž se byl ochoten přestěhovat nejdále na její hranice. Po studiích na gymnáziu vstoupil na Filozofickou fakultu UK, kde v roce 2006 absolvoval obor český jazyk a literatura. Krátce působil v Ústavu pro jazyk český AV, ale po letech váhání se rozhodl věnovat hudbě. Svůj zájem o folk a world music zúročil již během studií ve folk-rockové skupině Taliesyn, v níž působí dodnes. Později vstoupil do kapely Irish Dew kytaristy a akordeonisty Václava Veselého (do roku 2010). V současnosti je nejvíce vytížen skupinou Bran, pro kterou pracuje také jako autor, kapelník a manažer. Čas od času se sejde na pódiu se zpěvačkami Viki a Lucií Kosteleckou, jako hráč na mandolínu a ukulele hostuje v kapele Hromosvod. Věnoval se rovněž práci na vlastním autorském kytarovém projektu (CD Zákulisí, 2010). Provozuje platformu Keltskahudba.cz, která zastupuje zejména žánrově spřízněné umělce a věnuje se také vydávání jejich alb.

MICHAL VEJSKAL (klavír) absolvoval skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka (2004–2010). Jako pianista účinkuje také v Divadle na Vinohradech a v kapelách Neratovický Big Band, Christmas Brass Band, Hifi, Buster Nixon, The End of Colours aj. Má i vlastní kapelu Rotengam Group. Účinkuje Pohybuje se tedy v žánrovém rozmezí vážné hudby (v září 2010 měl premiéru vlastní symfonické skladby Pryskyřice), jazzu, fusion, funky a progressive and psychadelic rocku.

Foto: www.malazoe.cz