Lenka Nová – Dopisy

Lenka Nová vydává nové album Dopisy. Termín vydání měla už dlouho naplánován na 21. března, ale vzhledem k mimořádné situaci kolem koronaviru vypustila do světa pouze digitální verzi alba. Je přesvědčena, že hudba může v této složité době lidem pomoci a první reakce potvrzují, že udělala správně.

Vydání fyzického CD je plánováno na 24. dubna. Album bylo inspirováno skutečnými dopisy, které Lenka sbírala od svých fanoušků tři roky. Záměrem bylo vetknout písním autenticitu, intimitu a najít osobní příběhy, které skutečně někdo prožil. Skrze dopisy lidi dokážou snáz a s rozvahou říct, co mají na srdci, ať už v dobrém, nebo ve zlém. Společně se zkušenými textaři Tomášem Belkem, Lukášem Pavláskem, Vladem Krauszem a Petrem Linhartem pak posbírané dopisy přetavovala do podoby písňových textů. Většinu z nich zhudebnila s vynikajícím kytaristou Josefem Štěpánkem, který je zároveň jedním z producentů alba.

Silnou stránkou Lenky Nové jsou její koncerty, proto se rozhodla i ve studiu nahrávat společně v jednom okamžiku se špičkovou kapelou, kterou sestavila pro účel alba. Kromě již zmiňovaného Josefa Štěpánka přizvala Petra Maláska, se kterým poslední dva roky vystupuje v úspěšném komorním koncertním programu Ve dvou. Basu nahrál Rasťo Uhrík a bicí Miloš Dvořáček. Producentskou dvojici pak doplnil zkušený mistr zvuku Michal Pekárek.

Nové album Lenky Nové inspirované skutečnými dopisy od fanoušků.

 

CD:

Mladšímu já / Do písku / Adresa: Nebe / Nové zvolání / Listy / Z cest / Generaci X / Dopis vojáka / Spolu / Pro Boha

Bonusy:

Zlato / V budoáru staré dámy / Pro Idušku / Ať jsi zdravá, šťastná, hlavně nebuď kráva!

 

Foto: Supraphon