Kamil Pešťák – Co se do vás vejde aneb Když se kruh uzavřel III

Třetí část napínavé tetralogie odhalí skutečnou identitu tajemného Profesora, známého z předchozích dílů. Dvě dějové a časové linie se odehrávají v období obou světových válek a koncem šedesátých let.

Na zasněžené frontě v Dolomitech dojde koncem roku 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí osudové setkání české zdravotní sestry a rakouského důstojníka. Následuje strhující příběh bratrů na opačných stranách válečných barikád. Jejich činy zasáhnou i po více než dvaceti letech do života nejmladšího člena rodiny.

 

O autorovi:

Český spisovatel a písničkář KAMIL PEŠŤÁK (1967) žije střídavě na Tepelské vrchovině a v Plzni. Je aktivním cyklistou, golfistou a v nedávné minulosti průkopníkem freeride lyžování. Jeho dobrodružné příběhy na pomezí thrilleru a špionážního románu jsou plné cestopisných podrobností a často se odehrávají v uměleckém nebo sportovním prostředí. Typickým poznávacím znamením jeho tvorby je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky.

Tetralogie Když se kruh uzavřel vyšla pod názvy Když se kruh uzavřel (2015, audiokniha 2020), A nad tím vším je slunce (2018, audiokniha 2021), Co se do vás vejde (2018, audiokniha 2023) a Moje teta – tvoje teta (2021).

Další série se souhrnným názvem Adam Lev obsahuje dvě knihy – Následuj mne (2019) a Sudeathland (2023).

 

 

Jihlavský rodák MARTIN STRÁNSKÝ (1970) začínal na scéně místního Horáckého divadla. Po absolvování DAMU je od roku 1993 členem Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jako host působil v Národním divadle Brno a v pražském Divadle pod Palmovkou. Ve filmu zaujal rolí terapeuta v thrilleru Pravidla lži (2006) nebo dvojrolí kováře a vládce pekel v pohádce Peklo s princeznou (2009). Na televizní obrazovce se objevil v desítkách filmů a seriálů. Svůj hlas propůjčil řadě zahraničních filmových hvězd. Za dabing hlavní postavy v seriálu Dr. House obdržel v roce 2011 Cenu Františka Filipovského. Je vyhledávaným interpretem audioknih, především s detektivní tematikou. Pro vydavatelství Tebenas načetl tituly Když se kruh uzavřel (2020)

a A nad tím vším je slunce (2021).

 

Kamil Pešťák

Co se do vás vejde aneb Když se kruh uzavřel III (Edice České detektivka)

Cena CD-mp3: 329 Kč

Celkový čas 10 hodin 17 minut

Dobrodružný thriller o horách, sobectví, lásce a i pomstě.

Čte Martin Stránský

 

Více info: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis