J.A.R. dostali animovanou podobu v klipu k písni Jsem vymletej

Skupina J.A.R. se dočkala třetího klipu ke svému albu Eskalace dobra. Animovaný videoklip ke skladbě Jsem vymletej tvoří nepřeberné množství ručně kreslených obrázků (framů) a vznikl v dílně Norberta Neuschla, animátora, sochaře, kreativce atd., který stojí za sourozeneckou značkou Neuschl.

0190295857233 J.A.R

Kapela J.A.R. bola pre mňa vždy top na česko-slovenskej hudobnej scéne, takže táto spolupráca je takým malým snom. Hneď po prvom vypočutí albumu Eskalace dobra bol som nadšený, minimálne ako pri každom albume, tá nekonvenčnosť a nápaditosť ma dostáva stále. No jeden song, konkrétne Jsem vymletej, mi ostal v hlave  a nevedel som ho prestať počúvať. To spojenie bizarnosti, a IQ humoru je úžasné. Okamžite som videl krátky príbeh života ryby s ľudským charakterom, ktorej niekto hodil niečo do akvária. Celým klipom sa nesie mierne psychadelické, čiastočne erotické stvárnenie predstáv a ilúzií v kombinácii s ilustrovanými obrazmi samotného textu skladby. Klip som robil so zámerom, aby sa vymykal klasickému konceptu »len pekný« a aby jedno pozretie nebolo dostačujúce na to všimnúť si všetky vymyslené prvky, ktoré obsahuje“, vysvětluje okolnosti vzniku klipu Norbert Neuschl.

JAR 2017 R Cerny

A Oto Klempíř z J.A.R. reaguje: „Já mám hlavu hlavua v dezolátním stavua! Švihlý až téméř psychedelický text si zaslouží pořádně manický barevný grafický svět, který určité črty v kvalitě písně nejen zdůrazní, ale hlavně podtrhne její šestý smysl. Po zhlédnutí videa pak každý pochopí, v čem se onen kryptický smysl vlastně ukrývá. A ejhle – ukrývá se v osamělé psychiatrické automobilové honičce sebe sama, a to v záhadném snovém prostoru, kde šoféra pronásledují astrální bytosti převlečené za ryby nebo za mixér nebo za Bártu atd. V závěru se ve zpětném zrcátku na chvíli zjeví čaroděj dobroděj a hned se ví, že všechno zkrátka dobře dopadne. Jak by také ne, když jsme přímo uprostřed Eskalace dobra! Naše osobní upřímné veledíky si po právu zaslouží vážený pán Noro Neuschl. Užijte si to, přátelé.“

Jsem vymletej 1

Skupina J.A.R. vydala svoje poslední studiové album loni na jaře a získala za ně hned několik nominací na výroční ceny, pžedevším na Ceny Anděl (skupina, album, skladba, videoklip) a ceny České hudební kritiky Apollo.

Jsem vymletej 2

Neuschl je značka, která má základy a podstatu v kreativitě tří sourozenců. Jejím hlavním východiskem je nevšední pojetí světa a jeho surreálná naivita. „Takáto platforma nám vytvára priestor a možnosti skĺbiť množstvo umeleckých foriem dokopy, takže nájdete v našom portfóliu veci od animácie, videa, textov až po body art (tetovanie), maľby a sochy,“ dodává Norbert Neuschl.

Jsem vymletej 4

Zde se můžete podívat na klip Jsem vymletej: http://bit.ly/2FbheHc

Další info na: www.neuschldesign.com

Facebook: www.facebook/design.neuschl www.facebook.com/jarprague/

Foto: Warner Music / Roman Černý