Ivan Kral vydává po dvanácti letech nové album Always

Skladatel, instrumentalista, zpěvák a producent, který se zapsal do historie světového rocku, Ivan Kral vydává sólové studiové album po dvanácti letech (poslední Photoalbum vyšlo v roce 2002). Kolekci dvanácti písní zkomponoval sám (kromě jedné výjimky, na které spolupracoval s Donem Swinkerathem) a otextovala ji jeho životní partnerka a manažerka Cindy Hudson. Album má dvě hlavní polohy: rockovou a baladickou.


Spolupracovník Patti Smith, Iggy Popa, Davida Bowieho, ale třeba i U2 se na albu vrací ke kořenům a v písních navazuje na to nejlepší z newyorského rockového undergroundu 70. a 80. let.
Album otevírá vypalovačka Make Up Your Mind a v tempu pokračuje i následujícími skladbami. První zklidnění přináší překrásná Mystery Girl a další pomalá věc Time pak uzavírá druhou třetinu alba. Do té poslední vítá píseň Jealousy s jasnými singlovými ambicemi a závěr alba už se zklidňuje skladbami Hard to Please a Angel, v níž se Ivan Kral doprovází pouze na kytaru.
Několik písní už Ivan Kral otestoval na svých vystoupeních na festivalu Benátská noc a v Malostranské Besedě. Celý repertoár představí na podzimních koncertech.
Ivan Kral se Cindy Hudson nedávno dokončili biografickou knihu, která vyjde pod titulem Bloc to Rock.
Připomeňme, že za svoje album Nostalgia získal Ivan Kral cenu Akademie populární hudby a další si odnesl jako producent v letech 1995 a 1998. Za hudbu k filmu Kabriolet byl v roce 2001 nominován na Českého lva. V Čechách spolupracoval mj. se skupinou Lucie, Danem Bártou, Lenkou Dusilovou, Jiřím Suchým, Mňágou a Žďorp a Anetou Langerovou. Je autorem nespočtu hitů včetně např. skladby Sen (Lucie).

Více infa: www.ivankral.net


Tracklist:
1. Make Up Your Mind
2. Tear My Heart
3. I’ll Be There
4. Tell Me
5. Mystery Girl
6. Back Off
7. Never Want to be Without You
8. Ball and Chain
9. Time
10. Jealousy
11. Hard to Please
12. Angel

Foto: Warner Music / Cindy Hudson