Harlej je po třech letech Na prodej!

Skupina Harlej vydává své jedenácté řadové album Na prodej a vyráží na podzimní turné po českých a moravských městech. S novinkou pomáhali i Ota Balage, Kuba Ryba a Radek Mihok. Skupina jako první z nového alba představuje písničku Majdalenka.


„Album Na prodej je pro nás nové tím, že jsme na textové stránce spolupracovali s novými lidmi,“ říká kytarista Tonda Rauer. „Texty na CD přispěli Kuba Ryba (Rybičky 48), Radek Mihok (Jaksi Taksi) a Ota Balage (BSP, Balage Band). Ota Balage taky dohlížel na natáčení pěveckých partů,“ dodává zpěvák Tomáš Hrbáček.
Co od nové nahrávky očekávat? Tonda Rauer upřesňuje: „Co zůstalo je to, že Harlej je pro nás a měl by být i pro naše fandy relaxace, uvolnění a odpoutání se od každodenního stresu. Vždycky jsme točili desky s tím, že mají lidi pobavit, pomoci jim se uvolnit a snažíme se o to i na koncertech. Jsem přesvědčenej o tom, že nejlepší je koncert, který opouštějí fandové s úsměvem na rtech i když přicházeli rozhozní z práce, školy, domova nebo odkudkoliv. Sám během roku navštěvuji hodně koncertů a miluju ty, kde stojím, nechám se unášet muzikou a na všechno zapomenu.“


Majdalenka je prvním singlem z právě dokončeného alba NA PRODEJ a najdete jej v příloze tohoto mailu. „Majdalenku přinesl Tomáš a písnička prošla dost velkým vývojem než se dostala do verze jakou slyšíte na CD. Nápad se jmény, která se objevují v legendární písničce Holky z naší školky přišel nějak spontánně ve studiu. Vybrali jsme jí jako první singl, protože z ní právě jasně cítíme harlejovskou náladu. Myslím, že lidi pobaví a navíc je o holkách a to je základ všeho. Celej život je o tom, že osoba A hledá osobu B a teprve, když ty ozubený kolečka zapadnou do sebe, začne dávat všechno smysl,“ upřesňuje Tonda Rauer. Již se rozběhly přípravy na natočení prvního klipu z této albové novinky. A protože jak je známo, ženy mají přednost, bude to právě na píseň Majdalenka.
Na turné skupinu Harlej doprovázejí jako hosté punkoví Jaksi Taksi. „Jaksi Taksi hostovali už na jarní části našeho turné a všechno proběhlo ke vzájemné spokojenosti a hlavně i ke spokojenosti diváků. Proto jsme se dohodli, že nás Jaksi Taksi doprovodí i na podzimních koncertech. Osobně jsem hodně rád, že ke spolupráci došlo, Jaksi Taksi se mi dlouho líbili a jsem rád, že jsme si padli do noty i lidsky,“ říká Tonda Rauer, kytarista a kapelník.

Poslechněte si song Na prodej zde:

Harlej Na prodej Tour 2014:
17. 10. – PARDUBICE – Klub ABC
18. 10. – KOVÁŘOV
27. 10. – RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Společenské centrum
31. 10. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD Vltava
15. 11. – LITVÍNOV – Klub Attic
16. 11. – DLAŽOV
22. 11. – STRAKONICE – Sokolovna
28. 11. – POLNÁ – KD Zámek
29. 11. – CHOTUTICE
12. 12. – LIBEREC – Klub Bunkr
20. 12. – VELKÉ PAVLOVICE

Pozvánka na podzimní turné 2014:

Foto: www.harlej.cz