Eva Dolejšová – Babičkou proti své vůli

Humoristicky laděný román zachycuje příběh ženy, která se stala babičkou na svůj vkus příliš brzy. Mladší syn sotva odrostl a Daniela se chystala roztáhnout křídla, jež jí ovšem přistřihla dcera Tereza oznámením, že čeká dítě.

Daniela se srovnává s novou a nečekanou sociální rolí a prochází nelehkou životní etapou, kdy se učí žít podle sebe. Příběh Daniely se může stát inspirací pro všechny ženy, jež žijí život, který žít nechtějí. I ony mohou najít svou cestu, ač se to zdá nemožné, a odvahu změnit to, co ve svém životě změnit chtějí. Nalézt rovnováhu ve svém životě jako partnerky, matky, babičky – ale i jako ženy. Pro všechny situace existuje řešení. Chce to jen odvahu. A nikdy není pozdě najít sama sebe. Natož v pouhých padesáti!

 

Eva Dolejšová

Babičkou proti své vůli

Cena CDmp3: 329,- Kč
Celkový čas: 9 hodin 54 minut

Čte: Marika Procházková

 

 

Ukázka:

Asi jsem nakonec usnula. V půl třetí ráno mobil explodoval. Tedy aspoň mi to tak připadalo. Ve skutečnosti jen pípla zpráva na WhatAppu. S vytřeštěnýma očima jsem se dívala na fotku mimina. Bylo u ní napsáno: Matýsek je na světě. Vše v pořádku, váží čtyři dvacet a měří padesát dva. Tereza je taky ok. Poprvé v živote jsem se podívala na svého vnuka. První, co me napadlo, bylo: „Shrek!“ Měl obří hlavu, veliké uši i tváře a u brady položené mocné ruce zaťaté do pěstí. Akorát nebyl tak do zelena. „Bože, ten je ale vošklivej, a ještě ke všemu mě asi jednou sní,“ řekla jsem si. A pak jsem se úlevou a štěstím rozbrečela.

 

O autorce:

Eva Dolejšová se narodila v roce 1968, žije a pravděpodobně i zemře v Litoměřicích. Po maturitě nastoupila ve svém rodišti do městské knihovny, kde pracuje dodnes a patrně bude pracovat dalších sto let. Nejspíše bude také stále obklopena spoustou dětí a psů, před nimiž se jí podaří občas utéct, a pak ráda sedává v oblíbeném křesle a čte nebo píše. Zatím vydala pohádkovou knížku Tajemství jedné knihovny aneb Ze života knižních skřítků (2017), bestsellerový titul pro teenagery Parkourista (2019), který se dočká i filmového zpracování, a humoristické romány Já a moji muži (2019) a Babičkou proti své vůli (2021). Má ráda filmy Woodyho Allena, červené víno, vítr, svoje děti (někdy), vnoučata, kamarádky a v neposlední řadě muže (a skoro všechna další zvířata).

 

Více infa: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis