Divokej Bill – Bazilišek

V květnu spatřilo světlo světa nové album Divokýho Billa s názvem Bazilišek. Nejedná se ale o proslulého mytického tvora, nýbrž o sestavu dvanácti nových nahrávek, které představují úvalskou formaci v roce, kdy slaví pětadvacet let na scéně.

Písničky na novou desku vznikaly průběžně v minulých letech a jejich životaschopnost kapela ověřovala na svých početných koncertech. S pečlivostí sobě vlastní pak Billové od loňského léta až do současných dní nahrávali tradičně ve studiu SONO Doupě Records. V pořadí osmé studiové album Bazilišek představuje Divokýho Billa tak, jak ho mají jeho početní fanoušci rádi. Výrazná melodičnost, zpěvné refrény, semiakustický zvuk, někde okořeněný výraznou elektrickou kytarou frontmana Vaška Bláhy, který sám novinku definuje jako návrat ke kořenům. První ochutnávku z desky ale mohli posluchači slyšet už na sklonku roku 2022, když se filmová písnička Temný král objevila v úspěšném pohádkovém fantasy Princezna zakletá v čase 2, následovaná letos na jaře singlem Lahůdky.

Téměř výhradním autorem nových písní je Vašek Bláha, jenž je zároveň tentokrát i hudebním producentem. Temný král je pak dílem kytaristy Romana Procházky. Bazilišek nyní vychází na dvojvinylu, a to ve speciálním vydání, kde je album rozděleno na tři strany, přičemž poslední strana D je bez zvuku jako tzv. »zrcátko«. Součástí 2LP je i jeden speciální bonus, a to skrytá nahrávka, tedy neoznačené překvapení pro posluchače na závěr celé desky. Jedná se o anglickou verzi filmové písničky Temný král s názvem The Dark King. Autorem a hlavním zpěvákem je Roman Procházka, s anglickým textem pomohl v Praze domestikovaný britský zpěvák a skladatel James Harries.

Divokej Bill slaví 25 let osmou řadovkou a vydává ji i na vinylu!

 

Track list:

LP1 Běžící pás / Nostalgie / Magistrála / Lahůdky / Bazilišek / Sněžná / Maraton / Svět / Temný král

LP2 Soudci / Dvě kola / Svoboda / The Dark King

 

2LP 140 g

Album vyšlo na CD / MP3 / FLAC / HI-RES v květnu 2023.

 

Foto: Supraphon