Dita Táborská – Černé jazyky

Příběh o hledání pravdy a vlastního místa v dějinách, odehrávající se na Tchaj-wanu. Tchajwanec Bao se snaží mít celý život pevně v rukou. Má skvělou kariéru, děti s prestižními školami, a dokonce se zdá, že jej netíží ani nefunkční vztah s bývalou manželkou Sedrikou. Na Tchaj-wanu je přece hlavní neztratit tvář – ať se děje cokoli.

Vše se však náhle změní, když Sedrika onemocní nevyléčitelnou chorobou a syn David se rozhodne sejít se strýcem Taem, s nímž se Bao rozhádal údajně kvůli dědictví. Vrstvy nevyřčených rodinných křivd a lží se od té chvíle postupně drolí a zásadně mění životy všech v Baově okolí. Nic není takové, jak se zdá, a nic nedopadne tak, jak by si hrdinové románu přáli. V Baově charakteru a příběhu jeho rodiny se odráží osud těžce zkoušené země a traumata předků, sahající hluboko do minulosti.

Román Černé jazyky ukazuje vratkost našich představ o hodnotách, jako jsou pravda, povinnost, čest i láska, a nesmírnou obtížnost se navenek opravdově a upřímně projevit.

O autorce:

Dita Táborská se narodila v roce 1981 a vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala externě pro Českou televizi a Český rozhlas, působila na politickém a tiskovém oddělení izraelského velvyslanectví a v roce 2009 nastoupila na české ministerstvo zahraničních věcí. V letech 2009–2012 pracovala na českém velvyslanectví v Ulánbátaru a od roku 2018 působí na zastupitelském úřadě ČR v Tchaj-peji.

V roce 2017 vydala románovou prvotinu Malinka, v níž rozpracovává téma přijetí dítěte do rodiny. Po ní následovala kniha Běsa (2018), která Malinku

časově i tematicky rámuje, v roce 2020 vyšel román Černé jazyky.

Dita Táborská

Černé jazyky

Cena CD-mp3: 299,- Kč

Celkový čas 8 hodin 53 minut

Čtou Miroslav Táborský, Jana Stryková a Petr Stach

Režie Petr Mančal

 

Více infa: www.radioteka.cz

Foto: Radioservis / Tomáš Vodňanský, Elena Horálková