Čarodějná kytice s bláznivými pannami na půdě aneb Komplet 8 her Semaforu ze 70. let

Supraphon vydal zvukový komplet semaforských divadelních her ze 70. let, který navazuje na předchozí 2 CD-boxy, zaznamenávající nahrávky z let 60. V novém kompletu 8 her z let 1971–1979 jsou nahrávky her Jiřího Suchého s hudbou Ferdinanda Havlíka a v Člověku z půdy také Jiřího Šlitra.

Na posledním disku je nedávno objevená studiová nahrávka dosud nevydaného alba Malý domácí tingl-tangl z roku 1978. Slavné představení Kytice zde také poprvé vychází zcela kompletní. Tři záznamy pořídil zvukař divadla Bohumil Paleček pro interní potřeby divadla, další čtyři ze záznamů jsou z archivu producenta Hynka Žalčíka, který je připravoval k vydání, ale z politických důvodů k tomu v době normalizace již nedošlo.

V nahrávkách jsou zaznamenány desítky interpretů, spolupracujících v 70. letech s Jiřím Suchým: Jitka Molavcová, Josef Dvořák, Ferdinand Havlík, Hana Zagorová, Karel Černoch, Martha Elefteriadu, Petra Janů, Petra Černocká, Jiří Datel Novotný, Věra Křesadlová, Dagmar Patrasová a mnoho dalších. Komplet sestavil Lukáš Berný, obsahuje bezmála 17 hodin unikátních nahrávek a v bookletu je celá řada poprvé zveřejněných fotografií Jiřího Šmída i loni v září napsaná vzpomínka Jiřího Suchého na účinkování Hany Zagorové v Kytici.

TEASER – Semafor: https://youtu.be/LvY1Or-UYkY

 

MULTILINK: https://lnk.to/SemaforKomplet8HerPR

 

Foto: Supraphon / George Šmíd