Biografie Michaela Žantovského Havel vychází jako audiokniha!

Mezinárodní knižní bestseller Michaela Žantovského Havel již 29. září vychází v audio podobě v podání autora, Jana Vondráčka a Zuzany Stivínové. Přes 550 stran knihy je v audio podobě na 2CD-MP3/ MP3/ FLAC.

SU64542

Když v roce 2014 v nakladatelství Argo vyšla česká verze knihy Michaela Žantovského HAVEL, tak se okamžitě stala bestsellerem. Autor píše v předmluvě knihy: „…tato kniha se zrodila ze zármutku a z vděčnosti. Několik týdnů jsem se s Havlovým skonem v prosinci 2011 neuměl vyrovnat. O měsíc později jsem dospěl k názoru, že mu dlužím alespoň knihu.“

Autor čerpal z vlastních zážitků a zkušeností, z literatury, rozhovorů, zápisků, Havlových projevů literárních, politických i filosofických. Kniha vznikala dva roky a prapůvodně pro angloamerický trh. Dílo po vydání vzbudilo v nakladatelském světě absolutní nadšení: práva na vydání jsou prodána do desítek jazyků.

V současné době je Michael Žantovský ředitelem Knihovny Václava Havla, instituce, jejímž cílem je shromažďovat, studovat a šířit dílo a odkaz tohoto velkého muže, dramatika, literáta, nevšedního myslitele a politika i připomínat současným generacím fascinující přínos jeho práce.

Audioknihu čte Jan Vondráček tak, že posluchač s napětím vnímá všechny zjevené skutečnosti a netrpělivě očekává pokračování, motta k jednotlivým kapitolám zaníceně přednáší Zuzana Stivínová a tři úvodní kapitoly přečetl autor sám. Poslech uvádí znělka Hovorů z Lán (Na shledanou v lepších časech) a končí Óda na radost instrumentovaná Michalem Pavlíčkem na slova Michaela Žantovského.

Přes 550 stran knihy je v audio podobě na 2CD-MP3. Audiokniha Michael Žantovský: Havel v prodeji od 29. 9. 2017

Podívejte se zde na upoutávku:

https://www.youtube.com/watch?v=9Ryl-qf1_1k&feature=youtu.be

Foto: Supraphon