Atentát na Heydricha jako audiokniha

Historické výročí statečného činu československých hrdinů se blíží. Před osmdesáti lety se odehrála jedna z nejvýznamnějších akcí protinacistického odboje v okupované Evropě. Jako připomínka této události vychází nejznámější česká kniha o atentátu na Heydricha jako audiokniha. Načetl ji populární herec František Kreuzmann.

Dne 27.května 1942 byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Heydrichův automobil byl vrženou pumou poškozen v Kichmayerově ulici v Holešovičkách.

V květnu 1942 provedli českoslovenští výsadkáři vyslaní z Anglie ve spolupráci s domácím odbojem operaci Anthropoid. Tento hrdinský skutek vyvolal kruté represe nacistického režimu. Historický čin vojáků československé exilové armády si připomínáme 27. května.

Nová audiokniha představuje podrobnou literární rekonstrukci atentátu na zastupujícího říšského protektora, provedeného československými výsadkáři 27. května 1942. Napínavá historie odvážného činu československých parašutistů, jeho pozadí a zajímavé okolnosti. Vyprávění o statečnosti drobných českých lidí, účastníků domácího odboje, kteří neváhali nasadit své životy a bez jejichž pomoci by uskutečnění atentátu nebylo možné. Příběh o hrdinném činu, jenž odstartoval kruté represe nacistického režimu, patří k nejčtenějším titulům našeho nejvýznamnějšího autora literatury faktu Miroslava Ivanova.

SS-Obergruppenführer generál Reinhard Heydrich 1943, zastupující říšský protektor v Čechách a na Moravě.—SS-Obergruppenfuehrer and Deputy Reichsprotector of Bohemia and Moravia Reinhard Heydrich 1943. (CTK Photo)

Kniha Atentát na Reinharda Heydricha se dočkala řady reedic a překladů do mnoha jazyků. Nyní vychází jako audiokniha v nezkrácené verzi čtrnácti hodin a třiceti čtyř minut na 2CD mp3 nebo digitálně.

Podívejte se na teaser zde:

 https://youtu.be/8JJF-k4WEZI

Jan Kubiš, jeden z atentátníků na Reinharda Heydricha.—Jan Kubis, one of the assassins of Reinhard Heydrich. (CTK Photo)
Jozef Gabčík, příslušník čs. jednotek ve Velké Británii za 2.světové války, provedl atentát na Reinharda Heydricha.—Jozef Gabcik, one of the assassins of Reinhard Heydrich, member of Czechoslovak Units in Great Britain during the WW II. (CTK Photo)

Foto: Supraphon / Martin Kubica, ČTK