Show Jana Krause – Ondřej Brzobohatý Gregor, Ester Geislerová a Josefina Bakošová a Dominik Stroukal

Herec a muzikant Ondřej Brzobohatý Gregor, herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová a ekonom Dominik Stroukal se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 21. února ve 21.35 hodin na Primě.

Show Jana Krause (6)

Ondřej Brzobohatý – herec, hudebník a moderátor. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví, od tohoto roku pokračuje v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou. Na podzim vydal album Universum s deseti autorskými písněmi, k nimž napsal i texty a desku sám produkoval. „Mám pocit, že si to vždycky udělám sám nejlíp, jak to může znít,“ říká k tomu. Slavnostní křest alba proběhne v pražském Lucerna Music Baru koncem února. Hudebně se album pohybuje mezi popem, funky, soulem i jazzem: „Ve stylu muziky jsem se snažil být o trochu odvážnější než u předchozího alba Identity. Chci, aby tu šlo ještě o něco jiného než »jen« o zábavu. Nemíním mentorovat, to vůbec ne, pouze se mi v hlavě utvářejí a seřazují myšlenky a nápady, které bych rád předal. Publikum uslyší, co se mi právě honí hlavou,“ vysvětluje Ondřej. V minulosti se jako herec představil mimo jiné v televizních seriálech a dále v divadelních hrách či v muzikálech. Třikrát moderoval Českého slavíka, získal cenu TýTý pro nejoblíbenějšího herce roku 2012. „Cítím se být především muzikantem a prakticky jsem se tak cítil po celé ty roky, když jsem zkoušel jiné věci. Bavilo mě poznávat různé světy, ale po celou tu dobu jsem věděl, že je mi nejbližší muzika,“ dodává.

Ester Geislerová a Josefina Bakošová – herečka a módní návrhářka tvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Spolupráci odstartovaly v roce 2016 interaktivní hračky v podobě originálních kabelek. Nyní o sobě dávají vědět kolekcí »rozchodových« triček Manifesto, která svým názvem odkazuje k manifestačním větám notoricky známým z partnerských vztahů. »To ty jsi do našeho vztahu přivedla někoho čtvrtého« – tak zní jedna z vět ze života dvou lidí, které Josefina a Ester dávají na trička. Navíc jimi baví Instagram. „Kdysi se s jednou naší kamarádkou rozešel kluk. Napsala nám do společné konverzace věty, které jí řekl. Načež se strhla lavina podobných vět od dalších kamarádek a známých. Všechny jsme ty věty tak nějak znaly, ať už z naší či cizí komunikace. Jsou to statementy, které jsou platné pro danou situaci. Inspirovány tímto téměř až terapeutickým sdílením jsme si s Josefinou po dvou letech napsaly jiné, nové věty, které nutně nenesou negativní konotace, a zároveň odkazují k dnešní době a vztahům,“ komentuje příběh triček Ester.

Dominik Stroukal – ekonom, expert na digitální měnu, autor první české knihy o bitcoinech a ředitel Liberálního institutu. „Bitcoiny jsou cool, investujte do nich ale jen to, co jste ochotni vyhodit z okna,“ říká Dominik Stroukal. Dodává, že kryptoměny lidi lákají, ale je to neprobádaná oblast a hodně riziková věc. Bitcoin vloni překonal historickou hranici 2300 dolarů. Celková tržní kapitalizace kryptoměn se dostala nad 87 miliard dolarů. Z titulků domácích i světových médií je jasné, že nastala »digitální« horečka, která se nezadržitelně šíří. Jde o přirozený a žádoucí trend, nebo jen o chvilkové nadšení se špatným koncem? „Vypadá to jako šílenství, ale není,“ komentuje to expert. „Fundamentů, které stojí za tímto až neuvěřitelným růstem, je několik. Tím hlavním je, že čím dál více lidí bitcoin objevuje. Čím dál více lidí, firem, investorů a nadšenců chápe, že kryptoměny jsou budoucnost,“ dodává. „Pokud chcete dnes nakoupit a zítra prodat, potom možná proděláte,“ míní Stroukal. „Ale za deset let nám bude připadat dnešní neuvěřitelný růst stejně nezajímavý, jako když se dnes ohlédneme za dobou, kdy bitcoin poprvé vystřelil na jeden dolar,“ dodává. „Cena kryptoměny je jen jeden, byť zajímavý, ukazatel. Skutečná revoluce se odehrává v reálném světě,“ říká Stroukal. Důkazem jeho tvrzení je třeba fakt, že vloni největší tuzemský e-shop zavedl platby v bitcoinech. „Největší český e-shop přijímá bitcoiny, tomu by nikdo ještě nedávno nevěřil. Vydávají se akademické články, knihy, diplomové práce. Nejsou to samozřejmě vždy jen pozitivní zprávy, přichází i řada negativních, nicméně je to živý ekosystém, který na výzvy reaguje a vyvíjí se. Je tak trochu splněným snem mít možnost to sledovat.“

Foto: TV Prima