Show Jana Krause – Monika Absolonová, Ján Jackuliak a Petr Lom

Zpěvačka Monika Absolonová, herec Ján Jackuliak a dokumentarista Petr Lom se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. března ve 21.35 hodin na Primě.

kraus008
Monika Absolonová – prvním premiérovým představením po mateřské je pro zpěvačku Moniku Absolonovou muzikál Funny Girl. Premiéra byla před pár dny v divadle Studio DVA. Jednu z největších hereckých hvězd třicátých let Monika hraje v kusu, který v roce 1964 proslavila Barbra Streisandová. „Funny podle mě nejvíc dojímá ženy po čtyřicítce, protože mají v životě už něco za sebou a uvědomují si, co je kterákoli z nás schopna obětovat lásce, a o tom vlastně příběh Fanny je,“ říká o roli Absolonová.
Ján Jackiaulk – charismatický slovenský herec, kterého ovšem znají i diváci z řady českých seriálů. Začínal v brněnském divadle, kde ztvárnil mnoho muzikálových rolí. Účinkoval např. ve West Side Story, v Evitě, Jesus Christ Superstar nebo v Hair. Sám o sobě s nadsázkou prohlašuje, že ještě v pubertě neměl představu o svém budoucím povolání. Zlomovým okamžikem byl prý ve čtrnácti letech pád z dětské tatrovky a následný úder do hlavy. „Teprve poté jsem si uvědomil, že se stanu hercem.“ Nyní ho diváci budou moci vidět ve filmu Masaryk. Soukromý život Jána Jackuliaka je podobně bohatý jako jeho kariéra. Jeho přítelkyní byla i herečka Jitka Čvančarová. Jeho druhou manželkou je Slovenka Barbora. Ján se netají tím, že mu nedělá problém uklízet či žehlit, když jeho žena nestíhá. Říká, že někteří si z něj dělají legraci a neberou ho vážně, když jim řekne, že umí výborně péct. Nejraději prý dělá štrúdly, bábovky a vanilkové rohlíčky.
Petr Lom – Čechokanaďan, který slibnou kariéru na Harvardu vyměnil za kameru. V Holandsku žijící dokumentarista se ve svých filmech zabývá vždy závažnými tématy. Ať už jde o příběhy unášených žen v Kyrgyzstánu, o pohnuté příběhy Ujgurů v Číně či o osudy lidí po egyptské revoluci. Jeho nejnovější film, který natočil se svou holandskou manželkou Corinne van Egeraat, se jmenuje Básně z Barmy (Burma Storybook). Hlavní postavou filmu je 70letý barmský disident, básník Maung Aung Pwint, který strávil mnoho let za mřížemi. Jeho rodina byla z politických důvodů rozdělena, např. básníkův syn žil 20 let v emigraci ve Finsku. Touha po ztraceném synovi a jeho dlouho očekávaný návrat domů tvoří páteř Lomova filmu. „Vždycky jsem točil filmy o nespravedlnosti. Dlouhou dobu jsem chtěl natočit i film o barmském disidentovi. Ale diktatura natáčení dlouho znemožňovala. Do Barmy jsem se tedy dostal až v roce 2012, kdy se věci začaly měnit. A začal jsem pracovat na svém filmu,“ říká Petr.

Foto: TV Prima