Show Jana Krause – Jitka Smutná, Martin Schreiner a Nikola Šponiarová

Herečka Jitka Smutná, zpěvák Martin Schreiner a »bláznivá« průvodčí Nikola Šponiarová se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. ledna ve 21.35 hodin na Primě.

Jitka Smutná – herečka, která profesně začala být nejvytíženější po šedesátce. Nyní, o několik let později, je Jitka Smutná na vrcholu popularity. „Mně to tak nepřijde. Já se musím každý den rvát. Ráno vstávám a všechno mě bolí. Kdybych se nerozcvičila, kdybych si neoblékla něco barevného, co mi udělá radost, tak nevím. Neohlížím se, jak žijí a oblékají se moje vrstevnice, vnímám svět, jako když mi bylo čtyřicet, jsem otevřená novým myšlenkám a podnětům, jako když mi bylo šestnáct, jsem i stejně naivní, zranitelná a tvrdohlavá. Vydávám se srdnatě vstříc pracovním rizikům a můj věk mě baví,“ hodnotí sebe samu s nadhledem. Ten ostatně hodně potřebovala i před několika lety, kdy veřejnosti prozradila, že soukromí již nesdílí se svým manželem, nýbrž s partnerkou. „Coming out byl svým způsobem protest. A taky jsem za něj dostala »spravedlivou« odplatu. Ne všechna periodika jsou seriózní a označení »nejslavnější česká lesbička« mě opravdu nadzvedává. Je to urážlivé, i když to některá média považují za pochvalu. Po takové tedy opravdu netoužím,“ vzpomíná na dobu nedávno minulou Jitka, která se v SJK představí nejen jako herečka, ale s kapelou Rodinná fúze i jako písničkářka.

Martin Schreiner – i když mu je teprve třiadvacet, je už Martin zkušeným zpěvákem a muzikálovým hercem. Poprvé se objevil na jevišti v devíti letech, když účinkoval v muzikálu Donaha! v pardubickém divadle. Ač to nejprve nevypadalo úplně snadno, profesní plány do budoucnosti si Martin před oběma rodiči obhájil a ti teď spolu s prarodiči patří mezi Martinovy věrné fanoušky. „U nás to bylo ze strany mamky vždycky v pohodě. Taťka měl nejdřív jinou představu – chtěl, abych studoval jinou střední, než studuju, abych pak šel na nějakou vysokou technického zaměření – ale teď, když už hraju i v Praze, asi pochopil, že to myslím s divadlem vážně,“ řekl v jednom z rozhovorů. V Praze se objevuje v »company« několika inscenací, například v Trháku, Mýdlovém princi nebo Muži se železnou maskou. Zeptáte-li se na Martina jeho slavnějších kolegů, všichni si jeho obličej, herecký projev, a především hlas s velkým rozsahem spolehlivě vybaví. Největší počet fanoušků si zpěvák zatím získal účastí v pěvecké soutěži.

Nikola Šponiarová – Bláznivé průvodčí, jak se nazývá na svém instagramovém účtu, si všimla dokonce americká MTV a jeden z jejích zábavných skečů odvysílala. A jak toto vtipné video, v němž originálním způsobem štípe v době koronaviru cestujícím lístky, vzniklo? „Všechna má videa byla natočená z pětiminutového nápadu. Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Jediné video, které jsem plánovala, bylo vlastně to, co mě »proslavilo«. Šla jsem na první šichtu po nemoci a dva dny předtím jsem poprosila babičku, aby mi koupila rukavice na úklid. Koupací čepici a obracečku na řízky jsem měla doma,“ řekla vlakvedoucí v zatím jediném rozhovoru, který s ní byl publikován. Svou práci na železnici Nikola opravdu miluje a i její stinné stránky bere s humorem, někdy i s hurónským smíchem: „Nejhorší je trať na Beroun. Je v katastrofálním stavu. Arogantní cestující, kteří si myslí, že když má vlak deset minut zpoždění, tak nemusí předkládat jízdenku. Tak kde to jsme?! Kde je nějaká autorita vůči nám? Nás to taky nebaví, když jezdíme zpožděný, jenže my těch vlaků máme pak ještě několik! Oni z toho vlaku vystoupí, my ne.“

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353