Policie v akci – 9. cyklus

Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Televize Prima přináší na obrazovky novou sérii příběhů z každodenní policejní praxe. Další příběhy uvidíte už od pondělí 4. prosince v 16.50 hodin.

PVA_Sniper_a

Život nám přináší různé situace a jsou i takové, které nedokážeme vyřešit sami a potřebujeme pomoc mužů a žen zákona. Policisté v novém pořadu Policie v akci řeší drobné delikty a přestupky, ale i konflikty mezi manželi a podezření z trestných činů. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást. Jiné příběhy vyvolávají úsměv, končí dobře či nápravou. A jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.

PONDĚLÍ
Lapený v garáži
Muž volá na policii, že v jeho garáži je hluk a je tam zřejmě zloděj. Co však už neřekl, tak že na něj nastražil pasti. Policie mu doporučí dovnitř nevstupovat, má vyčkat raději příjezdu hlídky. Na místě policisté skutečně najdou neznámého mladíka, který ale garáž nejspíš nevykradl poprvé. Tentokrát na něj totiž majitel nalíčil past v podobě prken s hřebíky, o které se při vloupání zranil. Mladík se nevyhne policejnímu stíhání, to čeká ale i majitele garáže. Umisťování nástrah na zloděje je u nás zakázáno.

Ozbrojený kuřák
Policejní hlídka je přivolána k neukázněnému hostovi restaurace, který přes platný zákaz kouření zapaluje jednu cigaretu za druhou. Muž středního věku se i po příjezdu policistů chová neurvale a výsměšně fouká cigaretový dým kolem sebe. Výzvy policistů, aby s takovým jednáním přestal, nezabírají. Právě naopak, neukázněný host prohlašuje, že pro něj žádný protikuřácký zákon neplatí a bude si kouřit, kde bude chtít. Hlídce nezbývá, než mu v kouření zabránit. Znenadání ale muž vytáhne zbraň a začne s ní vyhrožovat. Policisté zakročí duchapřítomně, muže zpacifikují a odzbrojí. Následně se ukáže, že muž měl u sebe maketu pistole, přesto byl zatčen a převezen na policejní služebnu.

ÚTERÝ
Zamčený řemeslník
Na policii volá senior s ohlášením, že spolu s manželkou zamkli ve sklepě podvodníka. Na místo tak vyjíždí hlídka, která při otevření sklepa najde vevnitř naštvaného řemeslníka. Ten měl manželům v domě vyměnit vodní čerpadlo, což učinil a následně vyúčtoval částku sedm tisíc korun. Manželskému páru se to ale zdálo moc, domnívali se, že naletěli na trik tzv. šmejdů. Pod záminkou pomoci s vynošením brambor ze sklepa tam údajného podvodníka nalákali a následně zamkli. Na základě právoplatných dokumentů policisté ověří, že veškeré práce, materiál i dopravu si řemeslník naúčtoval správně a za běžnou cenu. Na seniorech se tak nedopustil žádného podvodného jednání. Spor byl proto hned na místě urovnán a peníze za objednané čerpadlo manželé zaplatili.

STŘEDA
Krádež koně
Policie vyjíždí na statek, kde byl prý z ohrady ukraden kůň. Podle majitelky stáje jde o velmi drahého šampiona a je přesvědčená, že ho někdo odcizil. Navíc její dcera (13) viděla vozidlo s přepravníkem pro koně odjíždějící z místa v blízkosti výběhu. Majitelka má už pro policisty připravený záznam z bezpečnostních kamer, na kterém neznámí muži nakládají koně do vozu, k přečtení je dokonce i registrační značka auta. Podle majitelky šlo o připravenou akci. Policisté proto společně s majitelkou vyjíždí na adresu, kterou zjistili na základě značky. Na místě vůz sice najdou, ale bez přepravníku i zvířete. Jsou ovšem v blízkosti stájí, proto žádají majitele o povolení přístupu. Jak se ukáže, jeden z koní odpovídá tomu, jenž byl na kamerovém záznamu. Že se jedná o odcizeného koně, následně potvrdí i jeho majitelka, která jej bez pochybností identifikuje. Jakmile je situace s krádeží jasná, zloděj, který byl celou dobu na místě, se dá na útěk. Po dopadení policisty bude mít co vysvětlovat.

Gigolo
Mladý atraktivní muž (34) dělá to, co podle vlastních slov umí nejlíp – tančí v klubech, hraje hazardní hry a »balí« ženy. Do České republiky se vrátil teprve nedávno, přilákaly jej příležitosti v podobě kasin, krásných dívek a žen, jejichž přítomnost vyhledával na internetových seznamkách nebo klubech. Většinu z nich pak využíval k tomu, aby za něj platily drahé večeře, přespával u nich, pod různými záminkami si od nich půjčoval peníze. Částky se pohybovaly od čtyř do dvaceti tisíc. Některé ženy se dokonce nerozpakoval okrást o kabelky a platební karty. Klec za atraktivním gigolem spadla až s dámou, která si jej nejdříve nastěhovala domů, kde s ním nějakou dobu žila, ale poté, co pochopila, že jde o podvodníka, požádala ho, aby nadobro zmizel z jejího života i bytu. Její »milý« se však k žádné takové akci neměl, zavolala si proto na pomoc policii. Jak se ukázalo, setkání to pro něj nebylo vítané, za krátkou dobu, kterou stačil v České republice pobýt, měl na »triku« čtyři trestní oznámení. Podvedených a okradených bude ale mnohem víc…


ČTVRTEK
Zlodějský taxikář
O víkendovém večeru oznámí recepční hotelu na linku 158, že řidič vozidla taxislužby, který přivezl hotelové hosty, požadoval cenu za přepravu ve výši 1920 korun. Převáženým klientům se částka zdála přemrštěná, navíc řidič neměl zapnutý ani taxametr. Turisté u sebe takový obnos v hotovosti neměli, chtěli si pro něj dojít do svého hotelového pokoje. Taxikář ale opuštění vozidla povolil pouze muži, jeho manželku nechal zamčenou vevnitř. Takovým jednáním byl ale hotelový host znepokojen, proto požádal o pomoc recepční. Jak navíc zjistil, obvyklá sazba za ujetou vzdálenost z nástupní adresy je mnohem nižší. Řidič se uvolil částku snížit a pustil ženu z auta. Nelíbilo se mu ale, že byl k tomu přinucen a recepčnímu vyhrožoval, že se do toho neměl plést, že si jej najde, a slíbil mu pomalé a bolestivé umírání. Policisté si tak na nepoctivého taxikáře budou muset posvítit.

PÁTEK
Výběr nejzajímavějších případů pořadu Policie v akci


Policisté se podívají mimo jiné pod ruce vypečenému řemeslníkovi nebo budou zasahovat při pokusu o sebevraždu.

Sledujte pořad Policie v akci od pondělí 4. prosince v 16.50 hodin každý všední den na Primě.

Foto: TV Prima