Pavouček pro štěstí a hysterická herečka

Bude to pořádná svatba, která se neobejde bez náležitého trapasu. A jak se ukázalo v seriálu Krejzovi, na každou potvoru vždycky dojde. V tomto případě se pomsta nevyhnula nafoukané moderátorce z rádia Sabině Borkové. A dobře po těle z toho její představitelce Kristýně Kociánové rozhodně nebylo.

KR 10

Živý vstup do rádia ze svatby Danky (Ivana Korolová) a Páji (Michal Novotný) je tak trochu malá pomsta moderátorské hvězdy Sabiny Borkové (Kristýna Kociánová). A protože se to celé odehrává u Krejzů a hlavní hrdinkou je katastrofická Danka, bez pořádného skandálu se to neobejde. Na svatbu totiž zavítal i jeden nezvaný host – sklípkan, který utekl z veterinární kliniky Petra Vymeše (Jan Šťastný) a jako na potvoru si našel útočiště na moderátorce Sabině, která v tu chvíli vysílala živě. A bylo vymalováno. Pro herečku Kristýnu Kociánovou to byla nejhorší scéna, kterou v Krejzových zatím natočila. Herečka se totiž přiznala, že trpí arachnofobií – nepřekonatelným a panickým strachem z pavouků.

KR 2

Točila se davová scéna na svatbě, byl to snad můj třetí natáčecí den. Měla jsem před sebou nastoupené všechny ty tváře a osobnosti, kterých si vážím. Říkala jsem si, že to tedy bude! Byla jsem šíleně nervózní a na konci celé scény mi měl lézt po těle pavouk. Tak to jsem už nedala,“ popisuje svoji hrůzu Kristýna, která štáb předem varovala, že s takovým natáčením bude mít problém.

KR 11

Upozorňovala jsem na to předem, že to asi nedám. I když jsem ty dveře úplně nezavřela a říkala si, že když ho uvidím, tak se třeba rozmyslím. Pak jsem ale přišla na plac, viděla jsem ten třístránkový monolog, tu velkou mrchu v plastové krabičce na salát a rozbušilo se mi srdce. Udělala jsem pět kroků vzad a řekla jsem, že ne. Nakonec za mne, na ten blízký detail, kdy pavouk leze po rameni, zaskočila naše báječná kostymérka Andrejka.“

KR 12

Takže úkol splněn, herečka si oddechla a divák nic nepozná. „Když se točil ten detail, tak musely za Andrejkou zůstat dvě kolegyně herečky, protože byly v záběru. Ten pavouk ale při jednom záběru seskočil na zem a myslím, že pak dámy nic hrát nemusely. Regulérně nadskakovaly, pištěly a já poodešla tak o patnáct metrů, schovala jsem se za pana produkčního a koukala jsem se,“ říká Kristýna Kociánová teď už i s úsměvem. Sledujte na televizi Prima seriál Krejzovi.

Foto: TV Prima