Ivan Kral vydává nové album a vyráží na české turné

Ivan Kral natočil po čtyřech letech nové album. Jmenuje se Colors a vyjde tento pátek, 14. září, několik dní před koncertním turné, na kterém světoznámý hudebník objede republiku.

Ivan_photo Toko Shiiki

Album obsahuje esenci poctivé rockové muziky, dotek hudby 70. a 80. let. Čiší z něj čirá radost z hraní. Album otevírá skladba Lazy Girl, která byla inspirována Rolling Stones. Píseň Wasn’t It Great (CBGB) je zase věnována Hillymu Kristalovi, majiteli slavného hudebního klubu CBGB v New Yorku, který ho ve své době poskytnul talentovaným hudebníkům a „kdyby se tak nestalo, nebylo by Ramones, Talking Heads, Blondie nebo Patti Smith Group“. Zajímavostí je jistě skladba It´s You, kterou Kral napsal už v roce 1974 pro Debbie Harry z Blondie. „Debbie byla tak nádherná… Všichni jsme do ní byli zamilovaní. Celou dobu jsem song schovával pro nějakou zvláštní příležitost.“ Všechny písně napsal a produkoval Ivan Kral. Výjimkou jsou Day by Day, na které spolupracoval s Douglasem Bankerem, a How Do You Know, kterou napsal s Honzou Ponocným. Kral si také nahrál všechny hudební nástroje kromě bicích. Texty o lásce, vztazích a o životě napsala jeho životní partnerka a managerka Cindy Hudson.

Skladatel, instrumentalista, zpěvák a producent Ivan Kral se zapsal do historie světového rocku především díky spolupráci s Patti Smith, Iggy Popem, Davidem Bowiem, Johnem Calem, ale třeba i U2. Žije v USA již od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V devadesátých letech se začal vracet do Čech, kde spolupracoval mj. se skupinou Lucie, Danielem Bártou, Lenkou Dusilovou, Jiřím Suchým, Mňágou a Žďorp a Anetou Langerovou. Za svoje album Nostalgia získal cenu Akademie populární hudby a další si odnesl jako producent v letech 1995 a 1998. Za hudbu k filmu Kabriolet byl v roce 2001 nominován na Českého lva. Je autorem nespočtu hitů včetně např. skladby Sen (Lucie). Poslední studiové album vydal v roce 2014 pod názvem Always.

0190295569631 Kral, Ivan - Colors

Podívejte se na klip k songu Follow zde:

https://youtu.be/t7da9lrxxjM

Termíny koncertů:

18. 9. – Praha, Lucerna Music Bar (Ivan Kral & Band)

19. 9. – Brno, Metro Music Bar (Ivan Kral & Band)

20. 9 – Ostrava, Garage Club (Ivan Kral & Band)

22. 9 – Bystré v Orlických horách, Centrum Elada (Ivan Kral a Jan Ponocný Duo)

23. 9. – Žďár nad Sázavou, Městské divadlo (Ivan Kral a Jan Ponocný Duo)

26. 9. – Olomouc, S-Klub (Ivan Kral & Band)

28. 9. – Vysoké Mýto, M-Klub (Ivan Kral & Jan Ponocný Duo)

Foto: Warner Music / Toko Shiiki, Colors