Déčko zavede malé diváky do přírody, světa počítačových her či muzea

Podzimní premiérové pořady dětského kanálu České televize navazují na dosavadní úspěch zábavně-vzdělávacích formátů, které oceňují nejen děti, ale i rodiče a odborná veřejnost. Programové novinky tak například zamíří za exponáty do českých muzeí, s Jakubem Vágnerem do přírody, ale i do kreativního světa počítačových her.

Nejmensi slon na svete_08_02_45008_02_450
„Déčko dnes dosahuje mezi dětmi skoro třetinového podílu na televizním trhu. S tímto závazkem přistupujeme také k jeho programu a soustředíme se zejména na rozvoj žánru zábavného vzdělávání, které uchopitelnou formou posiluje dovednosti a znalosti dětí v různých oblastech. Pořady Déčka tak mají pro televizi částečně paradoxní cíle, a to odvádět děti od obrazovky a inspirovat je k vlastním aktivitám. Podzimní novinky tento trend přímo následují,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Pohadky pana Donutila_01a
Jednou z programových novinek ČT 😀 je magazín Sám v muzeu. Oldřich Vízner a Anna Polívková v něm vyprávějí příběhy jednotlivých exponátů, například letadla prvního českého letce Jana Kašpara, vzácného kříže Karla IV. nebo známé kostry velryby z Národního muzea.

Vynalezce Alva_9. dil (3)
Jaké dovednosti lze získat prostřednictvím kreativních počítačových her a jak je převést do praktického života, tomu se věnuje nový cyklus DVA3, který pokrývá fenomén her typu Minecraft. Svět počítačů vyvažuje pořad S Jakubem v přírodě. „Dnešní děti ovládají dokonale virtuální svět i jiné moderní technologie. Mnozí pak hlasitě tvrdí, že děti nemají o přírodu zájem. S tímto tvrzením nemohu souhlasit. Ba naopak. Je to chyba právě těch, kteří se dětem v uspěchané době dost nevěnují…,“ říká Jakub Vágner, který v třináctidílném putování zavede diváky na nádherná místa české krajiny a poradí, jak si v přírodě poradit se základními úkoly.

TYBRDO_P.R.Still019
Pro nejmenší diváky je připraven cyklus pořadů Ty Brďo, jenž zábavnou formou popisuje věci a jevy, které by dětský divák měl znát, než půjde do školy. Na úspěšné projekty s Michalem Nesvadbou navazuje pořad Michalovy barvy a před spaním se děti mohou těšit na Pohádky pana Donutila, na jejichž výběru se nejlepší český vypravěč osobně podílel. Nově odvysílanými díly budou pokračovat i oblíbené animované večerníčky Nejmenší slon na světě a Vynálezce Alva.
„Déčko potvrzuje svůj záměr být smysluplnou alternativou k nabídce komerčních kanálů. Díky široké obsahové škále formátů vlastní tvorby doplněné o pečlivě vybrané akviziční tituly věříme, že Déčko diváky zaujme, pobaví a poučí,“ říká výkonný ředitel ČT 😀 Petr Koliha.

Foto: Česká televize

FB_post_chalupari


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353