Dcera v pořadu Jak se staví sen překvapila maminku

Dvě ženy, dva psi, jedna malá garsonka a jeden sen – mít domov, ze kterého maminku nikdo nevystěhuje. Přesně o tom sní mladá Andrea Tomicová, studentka České zemědělské univerzity (ČZU). Částečně invalidní mamince by ráda splnila sen o hezkém bydlení. Na pomoc si proto pozve odborníky z pořadu Jak se staví sen. Maminka Jelena vůbec netuší, co se chystá. Jaké to pro ni bude překvapení? Jak designéři promění starou panelákovou garsonku na útulný byteček? Uvidíte v premiérovém díle nové série Jak se staví sen dnes v pondělí 12. února ve 21.35 hodin na Primě.

Po 5

Šestadvacetiletá Andrea Tomicová studuje posledním rokem na ČZU a nedávno se stala majitelkou malého panelákového bytu, který na ni přepsal dědeček. On sám se rozhodl přestěhovat k babičce, i když jsou už léta rozvedeni. Jeho bývalá žena, a Andreina babička, je totiž nemocná, a i když se o ni rodina stará, je třeba hlídat, aby se jí nic nestalo. Tohoto úkolu se ujal právě dědeček. Do malé pražské garsonky se studentka Andrea nastěhovala i s maminkou a dvěma fenkami belgického ovčáka. Po letech bydlení v podnájmech či v bytech maminčiných partnerů, tak konečně bydlí ve svém. Dceru vychovává šestapadesátiletá Jelena od rozvodu sama. Na otce nevzpomíná Andrea v dobrém. K alkoholu neměl daleko a poté, co od něj žena i s dcerou odešly, všechny jejich věci, včetně dceřiných hraček, vyházel a bývalou ženu tahal po soudech. Aby obě uživila, měla dívčina matka tři práce. Ani to však nestačilo na to, aby Andreu na základní škole kvůli chudobě nešikanovali. Dívka nenosila značkové oblečení, ale díky maminčiným brigádám mohla jezdit na školy v přírodě.

Po 1
V tomto nelehkém období bývala Andrea velmi citlivá, nevěřila si a trápila se. Maminka se proto ze všech sil snažila dopřát dceři alespoň část toho, co měly ostatní děti. A za to jí je Andrea vděčná a chtěla by jí poděkovat – přeje si pro ně důstojné bydlení. Jejich garsonka je totiž ve špatném stavu, a navíc ji obývají ještě s věrnými čtyřnohými kamarádkami – fenkami belgického ovčáka Bacardi a Cookie, které jsou zvyklé spát v jedné posteli. Tu první dostala Andrea za maturitu, ke druhé přišla náhodou, když se jí na čas ujala a fenka se na ni upnula, takže poté, co její majitel zemřel, zůstala už s nimi. Psi navíc přispěli k Andreině proměně. Mladá dívka začala být komunikativní, našla víru v sebe i radost ze života. Život fenky rozzářily i její mamince. Po operaci páteře a kolene má částečný invalidní důchod, práci tak hledá jen těžko, se psy je ale zvyklá chodit cvičit. Její dcera kromě studia brigádničí – uklízí v kadeřnictví.

JSSS_120218_c
Na dovolené už maminka s dcerou dlouho nebyly, bez psů by si ji ale stejně neužily. Jezdí proto alespoň na psí tábory, kde si užívají všechny společně. Jaké bude jejich překvapení, když se najednou ocitnou na zámku, kde přečkají proměnu? A co víc, mohou si tam vzít i své fenky…
Sledujte premiérový díl pořadu Jak se staví sen, v pondělí 12. února ve 21.35 hodin na Primě.

JSSS_120218_d

Doplňující informace o proměně:

Garsonka v pražském paneláku je ve špatném stavu, zařízení je staré. Jedna místnost slouží zároveň jako kuchyň, obývák, ložnice, studovna a pelech pro dva psy. Dědeček má navíc v bytě sklad různých věcí. Kuchyň je spíš skříňka na nádobí s dřezem. Andrea s maminkou vaří v mikrovlnce, protože na malé plotýnce vařit moc nejde. I proto Andrea nakupuje a vozí jídlo i pro maminku raději ze školní jídelny. Přitom by tak rády vařily. Koupelna je umakartová s malou vanou. Spaní s fenkami na jedné posteli ale vyžaduje jejich každodenní mytí. V bytě není ani pračka, prát a sušit prádlo jezdí přes celou Prahu k dědečkovi. Andrea by si přála moderní multifunkční prostor. Funkční kuchyň, koupelnu a pohodlnou postel pro sebe, ale hlavně pro maminku. Proměny se tak dočká celý byt. Místo se najde i pro vestavěné skříně v chodbě, které vyřeší ukládání věcí. Designéři nezapomenou ani na psy, kterým najdou prostor na pelech.

Foto: TV Prima