Nová kniha pro děti nabádá čtenáře: Bojujte proti šikaně králíkem!

Publikace s názvem Kdy má králík bobky? vychází 11. června v nakladatelství Altenberg. Prvotina ilustrátorky a autorky Kláry Mayerové je neobvyklým spojením beletrie, ilustrace a komiksu a kromě toho, že chce své čtenáře pobavit, dotýká se i daleko těžšího tématu: šikany ve školách.

obálka

„Proti šikaně naše společnost bojuje pořád, a pořád marně. Podle mě je to proto, že dětem nestačí jenom nabízet pomocnou ruku. Je potřeba je naučit, jak z těch šikanátorů nemít bobky. To ale znamená pomoct jim najít sebevědomí a sílu se za sebe postavit, znát vlastní hodnotu,“ říká autorka knihy Klára Mayerová.

„Kniha je živá, čtivá, svěží, překvapivá, vtipná, lehce ironická, dojemná i drsná,“ dodává ředitelka nakladatelství Altenberg Barbora Kodetová.

servac

Který králík pomůže?

Když začnou jedenáctiletou Katku spolužáci ve škole šikanovat, objeví se v jejích výkresech škodolibý králík Servác. Jeho úkol je jasný: Pomstít se za všechno, co jí provedli. To ale brzy přestane stačit.

Mezitím se v králíkárně na vsi narodí Valentýn. Není jako ostatní králíci. Odmítá se ze všeho pobobkovat strachy, má sebevědomí na rozdávání a trpí chorobnou zvědavostí. Ta ho nakonec dovede až ke Katce, která se díky němu dokáže postavit všem… i svému strachu.

ukazka komiksu copy

O autorce:

Klára Mayerová se narodila v Praze, vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu a Literární akademii Josefa Škvoreckého. Je autorkou několika povídek (např. v knihách Tisíc Jizev, Noční můry nespí a Ruce vzhůru) a ilustrátorkou (např.: Kde je doma Hajaja, Nahoře bez a dole taky, Bratrstvo růže, Noční můry nespí). Kdy má králík bobky? je její autorskou prvotinou. Inspirovalo ji vlastní dětství a zkušenosti se šikanou.

 

Kdy má králík bobky?

Autor: Klára Mayerová

Ilustrace: Klára Mayerová

Cena: 250 Kč

Klara Mayerova copy

Foto: Nakladatelství Altenberg

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353