Mariana Zapata – Kulti

Měla jsem velkou chuť na něco romantického. Z Albatrosmedia mi přišla tato novinka, tak jsem ihned po ní sáhla. A byla to skvělá volba. Velmi mě to bavilo. Až tak, že jsem chodila pozdě spát a dostala z nevyspání na druhý den migrénu. Takže jsem si jeden den udělala nucenou přestávku. Ale to vůbec nevadí. Stálo to za to.

kulti

Já mám tento scénář romancí moc ráda. Žena milá, přátelská, prostě sympatická a muž hezoun, ale bručoun, málomluvný a pohotový. K tomu se stále hašteří – dodávám, že vtipně, a spolu si začnou až na konci. Mezitím to mezi nimi skvěle jiskří a jsou zde náznaky vztahu, kde je vše řečeno až v závěru. Takže posledních 50 stránek je i o sexu.

Děj se odehrává v prostředí ženského fotbalu. Fotbal mi nic neříká, takže po přečtení anotace jsem z toho nebyla moc nadšená, ale to jsem se spletla. Neuvěřitelně mě to bavilo a já se do příběhu zakousla jak pes do masa.

Hlavní hridnkou je dvacetisedmiletá Sal, která hraje čtvrtým rokem v americké ženské fotbalové lize v klubu Houston Pipers. Je velmi úspěšná a za tím stojí roky dřiny. Její den začíná během, dopoledne trénink a odpoledne práce jako zahradní architektka. Večer opět nějaký lehký sport. Začíná sezóna a její tým dostává nového pomocného trenéra. Je to bývalá hvězda fotbalu Reiner Kulti, díky němu Sal začala hrát profi fotbal. Byl a je to její idol. A nyní se nachází v její blízkosti. No potěš koště. Sal je z toho hodně vedle, ale je přeci dospělá žena a umí se s tím vyrovnat. Musím uznat, že Sal je magnet na trapasy a někdy to bylo vtipné. Kulti na začátku nemluvil a pokud ano, bylo to přes čáru. Jejich vztah se vyvíjel a jasně, že jsem věděla jak to skončí, ale moc se mi líbilo číst, jakým způsobem se to do toho hezkého konce dostane.

Autorka píše čtivě a umí rozehrát na omezeném prostoru skvělou hru. Je to vtipné, milé, romantické (ale ne moc) a postavy jsou dobře vykresleny. Moc se mi líbil od Sal táta, který je taky Kultiho fanouškem a když se dostane do jeho přítomnosti, zratí řeč. Jinak mu pusa jede v jednom kole. Autorka postupně upouštěla střípky z minulosti hlavních hrdinů, takže pořád to bylo akční a pestré. Dozvídala jsem se nové věci a nenašla jsem hluché místo. Moc jsem se těšila až budu zase pokračovat ve čtení. Jako romantika je to skvělá a věřím, že se bude líbit. Doporučuji.

Hodnocení: 100%

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/44448311/kulti/

Foto: Nakladatelství Fragment


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353