Erebos získal na veletrhu v Německu prestižní cenu!

Na knižním veletrhu ve Frankfurtu se 14. října udělovaly ceny za literaturu pro děti a mládež. Mezi oceněnými tituly se ocitl titul nazvaný Erebos – Hra, která zabíjí!, kterému byla přidělena literární cena na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů!


Jediná státní cena za literaturu je v Německu udělována každoročně od roku 1956 výjimečným knihám pro děti a mládež. V letošním ročníku získal cenu poroty složené z mladých čtenářů titul Erebos – Hra, která zabíjí!, kterou nakladatelství Fragment uvedlo na knižní trh počátkem října.
Svoje rozhodnutí udělit cenu právě tomuto titulu okomentovala porota takto: „Hlavní protagonista Nick zbožňuje počítačové hry. Na jeho škole je momentálně nejoblíbenější hrou Erebos.
Erebos ale není pouze hra. Erebos přikazuje mladým lidem plnit úkoly v reálném světě a sledovat jeden druhého. Erebos má jeden cíl: zabít.
Čtenář doprovází Nicka světem Erebosu a sám zažívá, jak snadno může hra s lidmi manipulovat a měnit je od základu. Kolem Erebosu existuje mnoho tajností, které čtenáři přislibují napětí až do poslední stránky. Čtenář fascinovaně sleduje rozvoj hlavního protagonisty a řeší s ním, kdo se skrývá za kterou postavou a jak velký smysl mají jeho úkoly.
Erebos zaujme geniálním a na detaily velmi bohatým zpracováním a stejně tak aktuálním tématem. Vliv médií na mládež staví čtenáře v neposlední řadě před otázku, jak daleko by ve hře zašel on sám.“

Erebos – Hra, která zabíjí!
V Německu prodáno za necelý rok přes 75 000 výtisků!
Kniha byla přeložena již do 17 jazyků!
Byla prodána práva na film a divadelní adaptaci.

Podrobnější informace o knize Erebos – Hra, která zabíjí! naleznete na: www.ereboszabiji.cz

Trailer: http://www.loewe-verlag.de/videos-17_ursula_poznanski_erebos.html

Foto: Nakladatelství Fragment