Emma Hart – Hrej hráčem

Poslední tři dny jsem čtecí pilná včelička. Tato kniha byla jednohubka a tak jsem ji věnovala nedělní den (s přestávkami). Knihu bych ohodnotila na zlatý střed, ani výborná, ani hrozná. Dobrý průměr. Opět oddychová románová knížka. Tentokráte je v ní použité osvědčené téma – hodná holka, kluk děvkař.

hrej hracem
Ve vyprávění se v kapitolách střídají dvě hlavní postavy. Dívka Maddie a kluk Braden. Musím říci, že mi o hodně více byl sympatický Braden. Kluci to mají v citech trochu jednodušší, opravdu to vše neřeší dokola a nerýpou se v problému jako holky. Hlavně, když už jde o něco jiného, tak si to aspoň přiznají. Maddie mi lezla na nervy. Nenáviděla Bradena, ale milovala jeho polibky – ach jo. Díky tomu bych tento román přiřadila spíše mladším čtenářkám.
Místy mě tato romantická pohádka bavila. Četla se rychle, byla jednoduchá a nebýt nerozhodné a »neví co chce« Maddie (i když v tom věku má na to nárok), tak by se mi velmi líbila.
Děj se odehrává na Kalifornské univerzitě. Musím podotknout, že místní studentský život se mi hodně líbí. Hned bych ho vyzkoušela. Maddie nenávidí Bradena, protože ji připomíná jejího bratra, který ničí holky. Jak později pozná, Braden je úplně jiný. Když se mu ty holky samy nabízejí, tak proč toho nevyužít, že? Maddie s kamarádkami vymyslí plán. Maddie má za úkol svést Bradena, poté co se zamiluje, tak ho má odkopnout, aby věděl jaké je to je. Holky ale netuší, že ten samý plán má Braden s kamarády. A tak každý hraje určitou hru, která se mění v něco jiného. Děj zpestří problémový Maddiein bratr a jeho bývalá přítelkyně. To se mi líbilo. Maddie hájí sama sebe a přitom se snaží pomoci. Možná koncem se mi Maddie znelíbila. Přesto, co ji všichni radili a ona přiznávala, chovala se divně – to jsem moc nepochopila. Ale budiž…
Je to romantika se vším všudy. Kdo má rád pohádky o tom, že za zlým princem se schovává dobré srdce, které odhalí hodná princezna, tak si ji určitě přečtěte.

Za poskytnutí recenzního e-booku děkuji nakladatelství www.knihcentrum.cz

Foto: Nakladatelství Galatea

FB_post_chalupari