Ana Galánová, Pablo Pino – Dračí srdce: Nástrahy labyrintu

Dračí srdce je moje oblíbená série, takže jsem s nadšením přivítala tento třetí díl. No a co, že je to určené pro děti od šesti let? Je fajn vstoupit s dětmi do světa fantazie, kde Kale, Kasi, Arko a Maja zažívají dobrodružství se svými draky a vlastní kouzelnou knihu Rídel, která je ve verších posílá na mise, jež mají zachránit Mlžný les.

draci srdce3
Autorův styl jasně, přirozeně a jednoduše popisuje děj i postavy. Kniha je psána větším písmem se širšími řádky, a tak se dobře čte i začínajícím čtenářům. Text doprovází nádherné ilustrace, které přibližují právě probíhající situace. Předešlé dva díly se mi velmi líbily a moje knižní zamilovanost pokračuje i s tímto třetím dílem.
V minulých dílech si děti vyslechly úkol sdělený Rídelem. V Mlžném lese se dějí špatné věci. Někdo kácí mluvící stromy a děti mají za úkol sehnat šest vzácných semínek. Poté je zasadit v lese, v noci během úplňku. Semínka jsou vždy ukrytá na speciálních a nebezpečných místech. V prvním díle si šel Kale pro draka a musel si ho zasloužit. V druhém díle Kale s kamarády bojoval o semínko s vlky na Vlčím kopci, kde roste nejvyšší strom celého Samarada. V tomto díle museli sestoupit do podzemí labyrintu, který je důmyslně vymyšlen k zásobování vody pro všechny pole a sady země Samarada. Vše jim znepříjemňuje úhlavní nepřítel, pomstychtivý kluk Murda. Semínko přes všechny nástrahy získají. Zbývá jim najít čtyři semínka. Takže logicky si domýšlím, že se můžu těšit ještě na čtyři díly.
Velmi kladně hodnotím začátek knihy, kde je stručně popsán obsah předešlých dílů. Nejen děti si rychleji oživí děj v minulosti. Také se mi líbí formát a tloušťka knihy. Děti nemusí čekat dlouho na rozuzlení příběhu – je tak akorát dlouhý. Kniha svou velikostí padne dobře do ruky.
Komu jsem knihu poradila, tak je spokojen a chválí si ji. Má u dětí úspěch. Vřele ji doporučuji i Vám. Myslím, že nebudete zklamáni. Děti si oblíbí dobrodružství s hodnými draky a putování za semínky, za kterými tuším ještě mnoho neobjevených dobrodružství a tajemství. Vánoce se blíží .

Série: Dračí srdce (3.)
Žánr: Pro děti a mládež – sci-fi a fantasy
Rok vydání: 2015
Počet stran: 128
Nakladatelství: Computer Press ( CPress)
Vazba knihy: vázaná

Foto: nakladatelství CPress

FB_post_Mysmas