Muž na hraně

Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington, Avatar) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím.


Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks, Tři dny ke svobodě), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris, Skála)?


Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse.

Muž na hraně
Původní název: Man on a Ledge
Země původu: USA
Žánr: Thriller
Režie: Asger Leth
Hrají: Sam Worthington, Elizabeth Banks, Jamie Bell
Scénář: Pablo F. Fenjves
Kamera: Paul Cameron
Střih: Kevin Stitt
Hudba: Henry Jackman
Producent: Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian
Světová premiéra: 27. 1. 2012
Domácí premiéra: 9. 2. 2012
Délka: 102 minut

Foto: www.hce.cz