Kino Aero zve na sobotní maraton s Cornettem. Komedie, zmrzlina a víkend uprostřed léta jdou k sobě

V sobotu 17. srpna se v žižkovském Aeru odehraje maraton filmů britského režiséra Edgara Wrighta. S úderem páté odpolední začne první díl a do večera kino promítne celou jeho Cornetto trilogii, do níž patří tituly Soumrak mrtvých (2004), Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) a U Konce světa (2013). Celkem 330 minut zábavy spojuje nejen osoba režiséra, ale také jeho přítele, herce a spoluautora scénáře Simona Pegga a herce Nicka Frosta. Aero si navíc pro diváky připravilo letní dárek, každý dostane zmrzlinu Cornetto.

Kino uvádí maraton v rámci pravidelného cyklu Legendy v Aeru, jehož návštěvou se diváci nemohou splést. Pod cyklus se dramaturgicky podepisuje a divákům kvalitu zaručuje ředitel kina Jiří Flígl, který právě před rokem do kina nastoupil, a jak sám říká, dost často si díky tomu plní svoje vlastní cinefilní sny. „Vidět Cornetto trilogii na plátně bude další z mých splněných přání. Edgar Wright je mistr komediálních variací blockbusterových žánrů, ale také filmového jazyka, díky čemuž jeho filmy nadchnou důmyslně řešenými vizuálními gagy. V trilogii si vzal postupně na paškál zombárny, akční blockbustery i paranoidní sci-fi o mimozemských invazích a vždy je přesadil do civilního usedlého prostředí britského maloměsta, čímž klasické žánrové scény dostávají absurdní nádech a bláznivou podobu,“ říká Flígl.

V trilogii jsou zombie, ufoni i policajti, takže na první pohled by se díky svému žánru možná nedaly považovat za trilogii. Ale za všemi filmy stojí stejní herci a tvůrci, které spojuje nejen láska k filmům, ale i kamarádství, tisíce popkulturních odkazů i skákání přes plot,“ uvádí Flígl. Tvůrci filmy navázali na jejich předchozí spolupráci v televizi na kultovním britcomu Spaced. Cornetto trilogie je všechny proslavila.

Ideální letní den to bude i díky spolupráci s Algidou. Pro každého diváka máme k filmu připravené Cornetto. Herci je ve filmech konzumují neustále, tak jsme si říkali, že by to to bez toho nešlo,“ doplňuje Flígl, který se již tradičně zhostí i filmového úvodu.

Cornetto trilogie v kině Aero: sobota 17. srpna

Program:
17.00 – Soumrak mrtvých
19.00 – Jednotka příliš rychlého nasazení
21.30 – U Konce světa

Cena za celý maraton za 300 Kč, jednotlivé filmy za 150 Kč

Foto: Kino Aero


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353