Vlasta Peterková a Martin Gardavský si zahráli v reklamě

Tradiční česká značka Poděbradka, světový průkopník ochucených minerálních vod, přichází na léto s novým reklamním spotem. Tematicky navazuje na ikonickou reklamu s dívkou na kole, kterou doprovází neméně ikonická a dnes již zlidovělá píseň. Poděbradka ve spotu představí i dvě novinky pro nadcházející léto – minerální vodu s ovocnou příchutí malin a bílých hroznů. Právě ty patří mezi spotřebiteli k nejoblíbenějším.

Martin Gardavský vozil hlavní protagonistku na kole
Letní uvolněná atmosféra plná slunce, pestrých barev, úsměvů a skvělého osvěžení – nejen ta dýchne na diváky z chystaného reklamního spotu tradiční minerální vody Poděbradka. Značka se po úspěšných reklamách z Chorvatska navrací k původnímu oblíbenému motivu dívky na kole. Spot vzniknul pod taktovkou režiséra Karla Janáka, mezi jehož nejznámější počiny patří filmy Snowboarďáci, Rafťáci nebo Ro(c)k podvraťáků.

Postavu ženicha ztvárnil Muž roku 2011 Martin Gardavský
„Příběh Poděbradky je velmi poetický. Navazuje na původní reklamu na Poděbradku, která byla hodně úspěšná. Jen v tomto případě už nejezdí městem samotná dívka. Tentokrát totiž sváží lidi z celého městečka na jednu takovou akci připomínající zahradní slavnost. Až na konci se dozvíme, že ta akce je její vlastní svatba a ona si na ni, coby nevěsta, přivezla hosty. Celý příběh propojuje právě Poděbradka. Na to, jestli se naše hrdinka dočká šťastného konce a řekne si se svým nastávajícím zamilované »ano«, si ale budeme muset počkat,“ přibližuje děj reklamy Janák.

Spot se odehrává v prostředí malebného městečka
Na pozadí příběhu hraje původní, pro Poděbradku již typická chytlavá melodie doprovázená textem, který pochází z pera populárního českého textaře Jana Vodňanského. Pěvecký hlas písni tentokrát propůjčila Šárka Vaculíková, talentovaná herečka v současnosti známá především ze seriálu Ulice. Ve spotu se objeví i slavné tváře – na účinkování v reklamě kývla například herečka Vlasta Peterková, která se zhostila role babičky hlavní protagonistky, nebo Muž roku 2011 a druhý nejkrásnější muž planety Martin Gardavský, který ztvárnil postavu ženicha.

Poděbradka používá ve spotu opět motiv dívky na kole
Děj reklamy se odehrává v prostředí malebného českého městečka, jehož kouzlo dokresluje celkovou atmosféru spotu. „To místo má úžasnou energii. Sice nám trošku zatrnulo, když jsme se dozvěděli, že má naše hrdinka, kterou je křehká dívka, vozit lidi na kole po vydlážděném městečku, herci ale vše zvládli a troufám si říct, že výsledek stojí za to. Poslední hraný záběr jsme dotočili přesně se západem slunce. Bylo to o fous, ale stihli jsme to,“ popisuje průběh natáčení Janák.

Foto: Poděbradka