Václav Noid Bárta vyrazil do boje se svou ex Lucií Bílou

Zpěvák Václav Noid Bárta vydává třetí studiové album. Pod názvem Zem se na pultech a digitálních službách objeví v pátek 6. prosince. Jde tak do boje o přízeň posluchačů a jejich se svou exmanželkou Lucií Bílou, které vyšlo novinkové studiové album před několika týdny. Právě jako partner Bílé se před lety dostal jako neznámý muzikant do médií a svou šanci naplno využil.

Hlavním tématem studiové novinky Václava Noida Bárty jsou živly. Tematicky na sebe navazující skladby doplňuje několik bonusových písní. „Miluju naši planetu a albem Zem jsem chtěl upozornit na její krásy, ale také na to, že není nezničitelná.“

Bonusy jsou jedinou výjimkou v autorství: Hudbu ke všem skladbám napsal Václav Noid Bárta sám kromě písně Jsem s tebou míň než bych chtěl z pera Xindla X a skladbu V zahradě getsemanské si vypůjčil z muzikálu Jesus Christ Superstar, ve kterém již několik sezón hraje. Texty jsou z větší části dílem jeho stálého spolupracovníka, Václava Bárty st., kromě zmíněného Xindla X přispěl jedním textem Tomáš Belko. Noid na album také zařadil svoji vůbec první koledu.

Václav Noid Bárta slaví patnáct let na scéně a při té příležitosti chystá na 16. prosince mimořádný koncert ve Fóru Karlín. Zrekapitulovat jeho dosavadní hudební cestu od počátků s Dolores Clan přes muzikál až po současnou tvorbu mu pomohou Marta Jandová, skupina Dymytry a smyčcové trio Inflagranti.

Václav Noid Bárta vyrůstal v muzikantské rodině. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet. Později jako samouk na kytaru, basu a bicí. Vedle vlastní tvorby, postupně se vyvíjející od rocku a metalu ke kvalitnímu popu, se během let vypracoval v muzikálového umělce. Je rovněž vyhledávaným tvůrcem klipů a krátkých filmů a jeho ParaNoid studio spolupracuje s mnoha umělci.

Info: www.noid.cz

https://www.youtube.com/channel/UCeLosGrYihNwAnkgJhWvpxA

https://www.instagram.com/vaclavnoidbarta_official/

https://www.facebook.com/vaclavnoidbartaoff/

Foto Lenka Hatašová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353