Smrt kytaristy Status Quo neohrozí vystoupení britských rockerů na Benátské!

Smrt kytaristy britských Status Quo vyděsila fanoušky festivalu Benátská!, kde má britská rocková legenda v červenci vystoupit. Emailové schránky organizátorů se koncem roku, kdy Rick Parfitt zemřel, začaly plnit dotazy, zda Status Quo na festival dorazí.

STATUS_QUO_THE+SILVER+COLLECTION-416459
Spolumajitel Benátské! Petr Pečený návštěvníky uklidňuje, že i přes smutnou událost Status Quo na Benátské! 2017 zahrají. „Nejbližší koncerty měla britská rocková skupina odehrát bez Ricka Parfitta, ten s kapelou totiž od léta kvůli srdečním potížím nehrál,“ vysvětluje Pečený.
Parfitt zemřel koncem roku na vážnou infekci v nemocnici ve španělské Marbelle, kde byl několik dnů hospitalizován kvůli komplikacím po dřívějším zranění ramene. „Jsme zdrceni z toho, co musíme oznámit. Rick Parfitt zemřel,“ uvedl v prohlášení manažer a rodina. Po hudebníkovi zůstala manželka Lyndsay a čtyři děti.

4130219
Parfitt měl od devadesátých let několikanásobný bypass. Další infarkt utrpěl letos v létě po koncertě v Turecku. V říjnu pak oznámil, že už nebude se skupinou Status Quo koncertovat. Přesto se chystal v příštím roce natočit sólové album a vydat autobiografii.
S kapelou Status Quo hrál Parfitt od roku 1967 a nahrál s ní tři desítky alb. Asi nejslavnější z nich je album In The Army Now z roku 1986, které obsahuje i stejnojmenný největší hit skupiny. Dalšími jejich slavnými songy jsou Rockin’ All Over The World, Caroline, Down Down, Again And Again či Whatever You Want.
Tyto hity, už bez Partiffa, Status Quo na Benátské! zahrají. „Legendární kapely jako Status Quo už hrály po celém světě, a proto si místa pro své koncerty vybírají. Starší rockery často zajímá, jestli je prostředí koncertu vizuálně atraktivní a jaké má zázemí a okolí. Jsme rádi, že je zaujal právě náš festival, jeho poloha i okolní kopce. Navíc přesně takový typ rockových matadorů naši fanoušci vyžadují,“ říká Petr Pečený, který má se zpěvákem Ststus Quo Francisem Rossim i osobní historku.

115215096
„V devadesátých letech jsem si s ním dával pivo v zákulisí Bratislavské lyry. Když jsme měli v sobě asi páté, řekl jsem mu ze srandy, že ho jednou pozvu na festival do Čech. A slib plním,“ dodává s úsměvem Pečený.
Počátky skupiny Status Quo se datují do roku 1962. Kapela vydala 43 alb a přes 70 singlů, z nichž se 22 umístilo v Top Ten britského žebříčku. Formace se drží osvědčeného hesla, že krása je v neměnné jednoduchosti. Skupina si vystačí se svým tříakordovým boogie, které po ní už léta chtějí její fanoušci. V České republice, kde měli zejména v osmdesátých letech minulého století hodně fanoušků, se Status Quo poprvé představili v roce 1995 na brněnském velodromu.

Foto: www.statusquo.co.uk


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353