Rockerka Urbanová uhranula Upíra!

Rocková zpěvačka Ina Urbanová, která se umístila na 20. místě v anketě Český slavík 2013, oslavila svoje narozeniny – jako každým rokem – v pražském klubu Kain. A jak jinak než koncertem s vlastní kapelou. V rámci živelné show, jejímž hlavním hostem byl komik Václav Upír Krejčí, pokřtila videoklip k písni Ega z připravovaného cédéčka.


„Zdržím se maximálně hodinu, dopoledne mám nějaké povinnosti,“ avízoval předem Upír, jenž měl původně v plánu poslechnout si několik písní, pokřtít videoklip a vzápětí se odebrat směrem k domovu. Jenomže ve finále bylo všechno jinak!


Koncert Iny Urbanové, která před lety vyhrála mezinárodní pěveckou soutěž v polských Sopotech a která zazářila v muzikálech Hair, Tajemství a Jack Rozparovač, uchvátil známého baviče natolik, že si ho vyslechl až do konce. Posléze si začal povídat se zpěvačkou a členy její kapely a všechny je bavil svými historkami – až do časných ranních hodin. „Tak tohle se mi už dlouho nestalo. Vždyť za pět hodin vstávám,“ pronesl překvapený Upír při pohledu na hodinky. Mezi rockery se cítil tak skvěle, že přestal hlídat čas. Mimochodem – jestlipak víte, že Václav Upír Krejčí hrál před lety takřka denně na bicí?


Kromě něj videoklip k písni Ega polili šampaňským také bývalý zpěvák skupiny Argema Jarda Plšek, hudebník Vláďa Šafránek a zpívající spisovatel a moderátor Richard Sacher, který se zároveň podílel na jeho produkci a který si v něm dokonce i zahrál. Zkrátka nepřišel ani v Kainu. Ina Urbanová využila momentu, kdy Richard tancoval pod pódiem, a v pauze mezi písněmi pronesla do mikrofonu: „No a protože bych si teď potřebovala odběhnout do šatny, zvu na pódium Richarda, aby nám zazpíval svoji oblíbenou píseň z repertoáru Jirky Schelingera.“


Publikum si záhy vyslechlo šlágr Jahody mražený v poněkud drsnějším vydání. Následoval zasloužený potlesk. „Koukám, že to pro velký úspěch budeme muset brzy někde zopakovat,“ dodala Ina, kterou přišel podpořit také její objevitel, hudebník a producent Pavel Skalický, v jehož skupině Saturn kdysi začínala.

Videoklip k písni Ega můžete zhlédnout zde:

Foto: Martin Jansa, www.inaurbanova.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353