Richard Müller: Byl jsem jen jednou svatebně oddán a to ostatní potom už bylo takové milé

Trochu netradičně usednou ve středu 9. října ve 21.35 hodin na Primě do červené pohovky k neformálnímu rozhovoru s Janem Krausem hned tři významní hosté najednou – Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup. Ti se sešli ve společném projektu, který by měl být nejen připomínkou třiceti let od pádu komunismu a česko-slovenské vzájemnosti, ale především návratem k legendárnímu albu V penziónu Svět tvůrčí dvojice Hapka & Horáček, jež vyšlo v roce 1988.

Toto trio vyráží na turné s podtitulem Šansóny a iné piesne, v jehož rámci navštíví celkem 38 míst v Česku a na Slovensku. „Pro mě osobně je to dárek ke třiceti letům od sametové revoluce,“ říká Michael Kocáb, který se těší z toho, že má možnost strávit celý podzim na Slovensku. „Je to takový mix písniček z alba V penziónu Svět, ale také mých a Ondřejových písniček,“ dodává slovenský zpěvák, zatímco Jan Kraus se rozhodne otočit trochu role a zodpovědět svým hostům otázky, které by zajímaly je.

Kupříkladu Richard Müller je zvědavý, kolik peněz má jeho hostitel za pořad s tím, že si je jistý, že Kraus vydělává víc než on. „Je to neuvěřitelný, ale já opravdu nevím, jaký mám honorář,“ reaguje na moderátorovu poznámku, že neví, s čím to má srovnávat. „Jednou za čas dostanu nějaké peníze, zeptám se, za jaké to je období, a dostanu odpověď. Ale nevím, za kolik kde vystupuju.“ To Jan Kraus má zřejmě lepší přehled, a tak se nakonec přeci jen dozvíme, zda je to víc, nebo míň.

Ondřeje Soukupa také zajímá Krausovou soukromí, ale z hlediska rodinných a partnerských vztahů, a tak i jemu se dostane náležitého vysvětlení, jak to s těmi výměnami bylo. „Já jsem se o všechny své ženy taky pěkně staral, ale ony mi vždycky vyčítaly, že jsem vůbec nebyl doma,“ podotýká ze své zkušenosti hudební skladatel. „A já na to doplácím nejvíc, protože jsem mu byl na všech svatbách za svědka,“ vstupuje do toho Michael Kocáb. „Jak já teď jako syn faráře vypadám?“ „To já jsem nebyl nikdy vyměněn,“ doplňuje různé více či méně dramatické životní příběhy přítomných pánů Richard Müller. „Já jsem byl jen jednou svatebně oddán a to ostatní potom už bylo takové milé.“ A na peníze dnes večer dojde ještě jednou, to když si pánové budou vyměňovat své zkušenosti s tím, jak byli nebo nebyli oškubáni.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí hudebníci Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup, moderátorka Jasmina Alagič a režisérka Daria Kashcheeva. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 9. října ve 21.35 hodin na Primě.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353