Přijďte se v pátek rozloučit s Jiřinou Švorcovou

Poslední rozloučení s Jiřinou Švorcovou se uskuteční v pátek 12. srpna ve 13 hodin ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice v Praze. Pokud jste měli Annu Holubovou z legendárního seriálu Jaroslava Dietla Žena za pultem rádi, přijďte se s ní rozloučit. V pátek večer se s populární herečkou rozloučí i televize Barrandov, která mimořádně odvysílá poslední dokument Jiřiny Švorcové.


Televize Barrandov v pátek 12. srpna ve 20 hodin mimořádně odvysílá dokument nazvaný Tajemství Jiřiny Švorcové, který byl jejím posledním filmovým portrétem. Milovaná i zatracovaná herečka v medailónu otevřeně hovoří o své politické angažovanosti i o vztazích s hereckými kolegy od počátku kariéry až do současnosti. O tom, že Jiřina Švorcová nebyla ani po letech českému národu lhostejná, svědčí nadprůměrná sledovanost, jaké pořad v čase premiéry dosáhl. Pořad si v listopadu 2010 nenechalo ujít na 350 tisíc diváků i když se vysílal až ve 22 hodin večer.
Herečka v dokumentu vypráví, jak se žije s nenávistí po letech úspěchů a odpovídá na otázku, zda její slavná role ženy za pultem vznikla na politickou objednávku. Dokument rovněž hledá odpověď na otázku »komu za socialismu vadila Jiřina Švorcová a kolika lidem ona sama ublížila?«


Samotnou tvorbu pořadu provázela řada úskalí. Tvůrci se potýkali s odmítavým přístupem hereččiných kolegů, s nimiž v minulosti nejednou stanula před televizní kamerou. Pohovořit o ní odmítli například Simona Stašová, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, Jan Potměšil, Jana Boušková a Josef Somr. Naopak zavzpomínat přišli Hana Maciuchová, Jiří Adamec, Otakar Brousek, Lenka Termerová nebo Jiří Lábus.
V televizní historii bude Jiřina Švorcová vždy spojena se seriálem Žena za pultem. Ten TV Barrandov s velkým ohlasem vysílala v zimě, kdy jednotlivé díly sledovalo až 450 tisíc diváků. Stanice je znovu uvede už v září – od 3. 9. vždy v sobotu vpodvečer.

Foto: TV Barrandov


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353