Přerováci Novák a Plíhal se střídali ve Studiu V ve Zlíně

„Tak dlouho jsme se neviděli a nakonec jsme se potkali ve Zlíně. Karla Plíhala znám přes třicet let, ale v poslední době jsme na sebe neměli nějak štěstí. My makáme ve Zlíně ve studiu a najednou se objeví blonďatá hlava ve dveřích režie. Karel!“ prozradil nám zpěvák Pavel Novák ml., který pokračuje v tátově odkazu a zpívá nejen jeho legendární hity, ale i jezdí jeho dětské výchovné koncerty po školách.


„Právě jsme dokončovali práce první fáze natáčení nového CD. Venku 30°C, ve studiu minimálně 40°C protože se porouchala klimatizace v divadle a my natáčíme vánoční CD. Někdo by si řekl, že jsme blázni a možná tak trochu jsme. Ještě jsem mohl přivézt výrobník sněhu, který používáme na vánočních koncertech a iluze zimy by byla dokonalá. Ovšem těžko by nám někdo věřil. Sbor Gymnázia Jakuba Škody z Přerova v tomto šíleném parném počasí natáčel. Holky potily krev a občas to vypadalo, že nám začnou omdlévat a padat jak hrušky. Vydržely! Před děvčaty musím smeknout, protože to nakonec zvládla a já jim moc děkuji,“ rozpovídal se Pavel Novák ml.
„Na fotografii je Sbor Gymnázia Jakuba Škody Přerov pod vedením Katky Skácelové a ti tři chlapi v zadu jsou jejich tyrani. Petr Vavřík, Marcel Gabriel a já. My jsme si to narozdíl od děvčat dirigovali z klimatizované režie,“ dodal Novák.


„Naše práce končila a Karel se s námi střídal. Potěšilo mě, když zavzpomínal na Přerov. Na místa, kde prožíval své mládí a skládal první písničky. Nejvíc mě potěšilo, když z něj, jako velmi málomluvného člověka, vypadla věta: »Vždycky, když jedu Přerovem, tak si na tvého taťku vzpomenu a to neříkám proto, že jsme se tady teď potkali. To je prostě fakt.« To mě opravdu zahřálo u srdce,“ přiznal s úsměvem Pavel Novák ml., který se po dvou týdnech, kdy bude patřit zlínské Studio V Karlu Plíhalovi, do něj vrátí, aby dokončil své první vánoční album.

Foto: www.pavelnovak.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353