Poznáte krásnou Evu z kultovního osmdesátkového filmu Discopříběh?

Pozvání do televizní Show Jana Krause přijala Slovenka Mariana Konečná, která se divákům nesmazatelně vepsala do paměti jako představitelka krásné Evy z kultovního osmdesátkového filmu Discopříběh. Vzpomínky na film a na natáčení si diváci oživili při archivních ukázkách z castingu, kde mohli sledovat patnáctiletou Marianu a šestnáctiletého Rudolfa Hrušínského nejmladšího, který byl nakonec obsazen do role nešťastně zamilovaného kominického učně, na kamerových zkouškách.

„Nejprve probíhal výběr na Slovensku s nějakými modelkami, které byly krásné, vysoké. Já byla malá, tehdy taková šedá myška. Tam bylo asi deset modelek. Ty si režisér odfotil a pak pozval na konkurz do Prahy mě, nemodelku, kde bylo dalších sto děvčat,“ popisuje Mariana svoji cestu k roli. V době natáčení studovala střední ekonomickou školu v Bratislavě, kde pro její mimoškolní aktivity prý moc velké pochopení neměli. „Nechtěli mě pouštět. Tehdy to tak prostě bylo,“ povzdechne si a připomene, že od premiéry filmu uplynulo loni neuvěřitelných pětatřicet let! „Mně to připomenul Michal David esemeskou,“ dodává na vysvětlenou.

„Po maturitě jsem odešla do zahraničí. Říká se tomu emigrace. Bylo to na Silvestra 1989, takže k tomu sice už nebyl moc důvod, přesto jsem šla,“ vzpomíná na to, co následovalo. Odešla tedy do Německa se svým tehdejším partnerem, slovenským fotografem bulharského původu. „Žili jsme čtyři roky v Německu, pak jsme šli do Švýcarska a tam jsme se rozešli. Ve Švýcarsku jsem pak žila asi šest let se Švýcarem.“ Za svého nynějšího manžela se provdala v roce 2012. To si prý pamatuje tak přesně kvůli tomu, že se tehdy hrálo mistrovství světa v ledním hokeji, na kterém Slovensko porazilo Česko, a získalo tak druhé místo. „My jsme spolu byli dlouho, než jsme se vzali, takže teď už jsme spolu dvacet pět let,“ vysvětluje Janu Krausovi, že podobně jako u něj, i ona si svůj svazek nechala úředně stvrdit až po mnoha letech společného soužití.

Foto: TV Prima