Pomeje se převlékl za klokana a Žilková s Dádou jen zíraly!

Na křest malého klokana Alberta, který se uskutečnil v pátek 11. května v pražské ZOO dorazila spousta celebrit. Kmotrem klokánka se stali Jaro Slávik a Agáta Hanychová. Hosté křtu byly děti z pražských Klokánků, které provozuje Fond ohrožených dětí, ale i umělci jako Veronika Žilková, Petr Kolář, Dagmar Patrasová, Monika Marešová, Marek Ztracený… Zábavným odpolednem provedl Jiří Pomeje, který se pro potěšení dětí převlekl za klokana, na což Veronika Žilková i Dáda Patrasová jen zíraly!


Po velmi úspěšné šmoulí kampani, v rámci které děti z celé České republiky sbíraly šmoulí 3D karty do speciálních alb, se strhla v prodejnách Albert nová sběratelská mánie. Hrdinové jsou zvířátka z předních českých zoologických zahrad, které děti sbírají na unikátních kartičkách s například opravdovým pachem Hrocha Slávka, srstí


Bílého Medvěda Surya Bára a spoustou informací.
V rámci probíhající kampaně s názvem Hrátky se zvířátky se prodejny Albert rozhodly také adoptovat na dobu jednoho roku šest zvířat. Jedním z nich je nedávno narozené klokaní mládě Albert, kterému se v pražské ZOO uspořádal dokonce křest. Ve spolupráci s pohádkovým rádiem Pigy.cz křest přilákal do zoologické zahrady velký počet dětských návštěvníků i známých českých celebrit, pozvání přijaly také děti z pražských Klokánků.


Kmotrem klokánka se stal Jaro Slávik a Agáta Hanychová. Překvapením odpoledne se stal moderátor Jiří Pomeje, který si pro rozveselení dětí oblékl kostým klokana a z kapsy rozdával dárky dětem. Následně projevil dostatek odvahy a spolu s chovatelem vstoupil za malým Albertem do klokaního výběhu, aby Albertovi předal dar v podobě nůše plné jídla. „Poučili mě, že klokani mohou být nebezpeční, i když vypadají roztomile. Byl jsem tedy trochu nesvůj, ale všechno dobře dopadlo,“ líčil herec Jiří Pomeje.


„Dostal od nás čínské zelí, salát, mrkev a jablka. Myslím, že s takovou hostinou bude spokojený,“ usmívali se z bezpečného místa Jaro a Agáta.


Milými hosty křtu byly i děti z pražských Klokánků, které dorazily s tetami a zakladatelkou Klokánků JUDr. Marií Vodičkovou. Během zábavného pásma včetně prohlídky ZOO s průvodcem, které následovalo po křtu, prokázaly děti velmi dobré znalosti o všech sbíraných zvířátkách a po právu si odnesly hodnotné ceny. Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.

Kromě již uvedených osobností se křtu účastnily i další známé tváře, které kartičky zaujaly – mezi návštěvníky byl například Petr Kolář a Marek Ztracený se svými syny, Monika Marešová a Veronika Žilková s dětmi, Dagmar Patrasová a naživo akci svým zpěvem ozdobila Alžběta Kolečkářová. „Klokany mám moc ráda, vystoupení na křtu Alberta jsem tedy nemohla odmítnout a těšila jsem se na děti z Klokánků,“ uvedla Kolečkářová. Křest pořádaly prodejny Albert ve spolupráci z pohádkovým rádiem Pigy.cz.


Křest klokana Alberta je součástí kampaně Hrátky se zvířátky, kterou společnost Ahold, provozovatel supermarketů Albert, připravila ve dnech 25. dubna až 5. června 2012. Na kampani společnost Ahold spolupracuje se ZOO Praha, Plzeň, Liberec, Brno, Zlín a Dvůr Králové.

Foto: www.albert.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353