Pavel Vítek umí překvapit! Žije život jako kaskadér!

Zpěvák Pavel Vítek je samé překvapení. Ačkoliv by se mohlo zdát, že když zrovna nestojí na prknech, která znamenají svět, leží na gauči v pohodlných papučích, opak je pravdou. Hvězda hvězdně obsazeného muzikálu Mamma Mia! se totiž pochlubil, jak tráví svůj volný čas a vůbec to nekoresponduje s jeho image.

Vitek
Muzikálový herec a popový zpěvák – to si pomyslí každý při vyslovení jména Pavel Vítek. Ten ale klame tělem. Během adrenalinového výletu, který v severočeském Malevilu absolvoval se svými kamarády z muzikálu Mamma Mia! prozradil svou životní vášeň. „Adrenalinové záležitosti přímo vyhledávám. Beru to jako hozenou rukavici, výzvu, jestli to dám nebo ne. V minulosti mě bavilo se šnorchlem pokořit pětimetrovou hloubku, v moři si pohladit velkou karetu, setkání s rejnokem. V Malevilu se mi splnila moje oblíbená disciplína a to off road. Měl jsem radost, že mě instruktor pochválil. Ještě větší radost jsem měl ale ze čtyřkolek, na kterých jsem jel poprvé a musím říct, že jízda přes ty muldy a členitý terén byl neskutečný zážitek,“ svěřil se Vítek, který má ale vyšší cíle.

vitek2
„Mám jeden nesplněný adrenalinový sen a to seskok padákem. Musím ale přiznat, že mám hranice a určitý pud sebezáchovy. Dokážu odhadnout, co je ještě pro mě, a co bych už nezvládl. Vím, že bych třeba nešel do bungee jumpingu, protože to někdy dopadá průšvihem. Mám záklopku, která mi řekne, tohle už ne. Hlavně nemachruju. Je tam vášeň, ale i rozum,“ přiznal se zpěvák, který má za léta riskování svůj zajetý rituál.

vitek5
„Zpočátku jsem vždycky při zdi, abych si tu danou věc osahal. Já totiž nemachruju na první dobrou. Nejdřív si vše vyzkouším, jestli mi to jde, což je většinou velmi rychlé, pak jdu do plných a začne mě to bavit. A čím víc mě to baví, tím víc adrenalin funguje a člověk chce posouvat hranice. Ještě rychleji, výš a divočeji. Je ale dobré u těch adrenalinových záležitostí zůstat při zemi. Ono to totiž svádí k tomu, aby člověk trošku zblbnul, a pak přijde průšvih,“ vysvětlil Vítek, který přiznal, že je pro tyto příležitosti pojištěný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
„Samozřejmě mám pojištění. Z hlavy nevím na kolik, tuším, že je to pojistka na milion nebo dva a půl milionu. Netuším.“ A i když Vítek vysokou hladinu adrenalinu ve své krvi miluje, jeho životní partner Janis Sidovský ho nevyhledává. „Janis nemá rád adrenalinové záležitosti. V tomhle jsem divočejší. Když já řádím, tak jemu nezbývá nic jiného, než přihlížet a maximálně řekne, abych byl opatrný, což stejně nejsem. Janis většinou prohlásí, že jsme blázen a jde si po tom svém, co má rád on.“
I díky své vášni Vítek bez problémů zvládá obtížné taneční kreace, které se musel kvůli muzikálu Mamma Mia! naučit.

Kolar, Foret, Vitek, Asterova, Klausova
„Když mi poprvé choreografka Ivi ukázala naši choreografii, řekl jsem si, že to nedám. Pak mě to chytlo, začal jsem trénovat a najednou to šlo. Pravdou je, že i když jsem vždycky tancoval, poslední dobou jsem hrál romantické role, které stojí pod balkonem a zpívají zamilované melodie. Dřív jsem ale tancoval s Unem a baletem České televize. Takže jsem byl naopak rád, že jsem se k tancování vrátil, protože tanec považuju za jeden z nejbezvadnějších způsobů pohybu. A jelikož chodím pravidelně běhat do lesa, tak jsem se utvrdil v tom, že mě běhání udržuje v kondičce. Když jsme třeba tu sestavu šli po páté, tak já jsem ještě mohl a vtipkoval jsem a někteří mladší kolegové popadali dech. To mi dělalo radost, že jsem si ověřil, že na tom nejsem zas tak špatně,“ prozradil zpěvák.

Foto: Pavel Vítovec / Malevil


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353