Patrik Děrgel: Není nic trapnějšího než vzít holku na film, ve kterém hrajete

Dnes se nám v úvodu televizní Show Jana Krause představí hned dva hosté, a sice herecký manželský pár Markéta a Patrik Děrgelovi, kteří každým dnem očekávají narození druhého potomka. Zda to bude holčička, nebo chlapeček, ovšem prozradit nechtějí.

Zato se ale rozpovídají o tom, jak dlouho se znali, než se dali dohromady, a tak se dozvíme, že dlouho, ale že se také dlouho vůbec nebavili. „On byl strašně důležitý herec z Ostravy, který pořád seděl v kavárně v DISKu a tvářil se naštvaně, vypadal jako prokletý básník,“ říká Markéta o Patrikovi, se kterým se poznala během studií na DAMU, a ten zase o ní: „Já jsem si myslel o Markétce, že je taková nějaká namyšlená holka z Prahy. A až zbytečně moc pěkná.“ A takhle se prý přehlíželi či obhlíželi celkem šest let.

„Pak se mi jednou zdál o Markétě strašně živý sen, šel jsem na zkoušku do divadla a říkal jsem si, to je divný, proč zrovna Markéta? Tak jsem jí zavolal, šli jsme spolu na oběd, jedli jsme polívku a ona mi vyprávěla o nějakém svém klukovi. Tak jsem jí pak zase dlouho neviděl,“ vypráví herec, ovšem jeho žena do toho vstoupí se svou – samozřejmě trochu jinou – verzí příběhu. Zásadním momentem pro vývoj jejich vztahu ale byla společná cesta na hory za lyžováním, kde ho Markéta okouzlila svým lyžařským umem a kde se ji neúspěšně pokusil políbit.

„Když jsem viděl, jak Markéta lyžuje, tak mě to docela vzalo, a ještě v té kombinéze, to bylo opravdu dobrý,“ zasní se Patrik a rukama naznačuje ladné křivky. Poté prý Markétu pozval do kina, ale teprve v něm pochopil, že se dopustil dalšího přešlapu. „Není nic trapnějšího než vzít holku na film, ve kterém hrajete,“ myslí si s odstupem času umělec. „Kdy přesně jsme se dali dohromady tedy vlastně nevíme, nějak jsme si řekli, že to budeme slavit na můj svátek, na Patrika,“ shodují se oba manželé, kteří každopádně po sedmi letech společného soužití působí šťastně.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herci Markéta a Patrik Děrgelovi, fotbalista Jan Koller a kvantový fyzik Jan Rak. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 5. května ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353