Ondřej Rychlý o návratu do Modrého kódu: Uteklo mi to jako týden

Do seriálu televize Prima Modrý kód se po odmlce vrací doktor Prokop Hlinka, kterému jeho odchod na kliniku nevyšel, stejně jako vztah se starší vdanou milenkou. Už včera, v pondělí 12. března ve 20.15 hodin, mohli diváci vidět i jeho představitele, Ondřeje Rychlého.

06JAN_0615

Herec Ondřej Rychlý s potutelným úsměvem přiznává, jak moc se na návrat do role doktora Hlinky těšil. „Těšil jsem se moc, na kamarády, na brzké vstávání,“ řekl s úsměvem a nadsázku dovysvětlil: „Věděl jsem, do čeho jdu, takže s ranním vstáváním jsem musel počítat.“ V mezidobí, kdy nepracoval na seriálu Modrý kód, ale mladý herec nezahálel, věnoval se jiným projektům. „Stihl jsem nazkoušet spoustu nových představení v divadle, hrát, skládat hudbu a uteklo mi to jako týden. Mám pocit, že jsem tu nebyl chvíli, protože se tady nic nezměnilo. Jenom jsem do toho vplul,“ prozradil první den na natáčení oblíbeného seriálu.

17-03-01MK_6501.JPG

Skládání hudby je pro Ondřeje nová disciplína, jeho prvotinou je scénická hudba k pohádce. „V Plzni mě oslovili, abych udělal hudbu k pohádce, ve které jsem hrál hlavní roli, jmenuje se Tobiáš Lolness. Moc jsem nespal, skládal jsem po nocích, měl jsem zkoušky představen, pak jsem jezdil do Prahy hrát… Mám díky tomu dobrý výcvik na Modrý kód. Dopadlo to ale skvěle a dětem se to moc líbí,“ pochlubil se.
Kromě pozvání ke sledování seriálu, do kterého se vrátil, má Ondřej Rychlý pro své fanoušky i pozvání do Plzně na svá představení Howie a Rookie Lee v režii kolegy Marka Němce a samozřejmě i na pohádku Tobiáš Lolness, dobrodružství ve větvích.

Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu vždy ve 20.15 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima