Nový Zéland na Blátě s Jaroslavem Duškem

V sobotu 29. července 2017 se na Farmě Bláto nedaleko Uhlířských Janovic uskuteční cestovatelsko-kulturní akce s názvem Nový Zéland na Blátě, pořádaná cestovní kanceláří True Travel Nový Zéland s.r.o. ve spolupráci se společností Bushman a Spolkem přátel z Bláta. Půjde o ojedinělou možnost poslechnout si povídání o Novém Zélandu v neotřelém podání Jaroslava Duška, který tuto zemi nedávno navštívil, a Vlaďky Kennett, honorární konzulky ČR na Novém Zélandu.

Jarda a Vlaďka

V průběhu celodenní akce se na farmě Bláto kromě zmiňované besedy mohou návštěvníci těšit na některé z typicky novozélandských aktivit, jako je ukázka tradičního domorodého tetování Moko, stříhání ovcí nefalšovaným střihačem z Nového Zélandu, budou mít možnost naučit se maorský tanec Haka a jiné domorodé tance, nebo ochutnat něco z novozélandské kuchyně.

Jarda Doubtful Sound 2017

„Je to náš první počin tohoto druhu a doufáme, že přestože se jedná o prázdninový termín, akce přiláká návštěvníky z řad příznivců Nového Zélandu a cestování obecně. Ve spojení s Jardovými zážitky a pojetím věřím, že se bude jednat o skvělou a zajímavou akci – koneckonců jsem měla tu čest být Jardovi na Novém Zélandu během jeho turné čtrnáct dní průvodcem, což samo o sobě mělo neuvěřitelný náboj, a tak doufám, že budeme schopni trochu stejné atmosféry přinést právě i na Bláto,“ uvedla spoluorganizátorka akce Vlaďka Kennett. „Moc mě těší, že nám Jarda spolupráci nabídl – Nový Zéland ho evidentně velmi zaujal,“ dodává.

Tato akce není jedinou, kterou CK True Travel a Bushman organizují. Dalším společným projektem je »Expedice Aotearoa – za záchranou ptáka Kiwi« – cestování po Novém Zélandu v předvánočním termínu v tak trochu jiném stylu, kdy se účastníci budou moci dozvědět přímo u zdroje jak to vlastně s tou novozélandskou ochranou přírody je…

Schránka01

Více infa: www.farma-blato.cz

 

Foto: www.truetravel.cz