Vojtěch Kotek: Žiju sám, což je ultra moderní

Prvními hosty, kteří dnes večer rozproudí atmosféru televizní Show Jana Krause, je herecké duo Vojtěch Kotek a Jiří Mádl. Oba pánové navíc také režírují a nově moderují pořad davinci, který lze vidět každý čtvrtek ve 21.35 hodin na Primě. „To, že nás vybrali jako moderátory pořadu davinci, si vysvětluju tak, že oba máme v součtu stejné IQ jako Leonardo da Vinci, podle něhož je pořad pojmenovaný,“ zamýšlí se Vojta.

AKF_3529
„To si teda fandíme!“ poznamenává k tomu Jiří. Na čem se však oba kolegové shodnou, je to, že jim jdou dobře pokusy. „Ty jsou založené na velmi nepravděpodobných ingrediencích, které se spojují dohromady,“ vysvětluje Vojtěch Kotek. „My máme i své vlastní objekty, které mohou zdánlivě připomínat lidi a na kterých ty pokusy provádíme,“ opět doplňuje Jiří Mádl. Ovšem svou celkovou zkušenost s chemií popisují nepříliš přesvědčivě. „Já jsem se chemii učil ve španělštině, takže mám dvojí vysvětlení, proč jsem jí nemohl nikdy porozumět,“ říká Vojta, zatímco Jiří přiznává, že byl vždy drtič a šprt: „Nikdy jsem tomu moc nerozuměl, ale naučil jsem se všechny ty vzorečky, co bylo třeba. Nevěděl jsem, co to znamenalo a dnes už si nic nepamatuju, ale známku jsem měl dobrou.“

AKF_3537
Celkovou koncepci pořadu se snaží pojímat tak, aby oslovil muže i ženy všech věkových kategorií a aby jejich témata byla zajímavá a moderní. Promítá se moderní způsob života i do jejich soukromého? „Já žiju sám, což je ultra moderní,“ ujímá se slova Vojta Kotek. „Vařím si sám, starám se o sebe… Kupříkladu dnes jsem si vařil lososa, byl moc dobrý. Sám jsem si na něm pochutnal.“
A co Jiří Mádl? „Já jsem poměrně nemoderní. Ale už tři roky umím dát k mailu přílohu a jsem na to dost pyšnej.“ V partnerských vztazích jsou každý na úplně opačném pólu. Zatímco Jiří Mádl žije ve spokojeném a šťastném svazku, Vojta Kotek už má toto období za sebou a dává přednost samotě. „My jsme si to prohodili, Vojta byl dřív takový vztahový, teď už to ale neriskuje.“ Společné mají ovšem to, že jsou oba profesně úspěšní a pracovně vytížení. Každý z nich má za sebou vcelku úspěšný filmový režijní debut a oba se nadále také věnují herectví.

AKF_3544
V dalším dílu Show Jana Krause se představí herci Vojtěch Kotek a Jiří Mádl, malířka Léna Brauner a IT technik Jiří Spour, který se věnuje vývoji chytrých dětských kočárků. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. března ve 21.35 hodin na Primě.

Foto: TV Prima